Нд. Тра 5th, 2024

Як забути колишнього і знову стати щасливою

Від InfoSvit Кві 23, 2024
Що потрібно, щоб забути колишнього

Страждання за колишніми – кожен відчував хоч раз подібні почуття. Після розставання фарби світу тьмяніють, вогонь в очах гасне, цілковита апатія, нічого не хочеться, окрім, як повернутися до “того самого Олега”. А Олег при цьому далеко не принц, а скоріше навіть “улюблені граблі”.

Знайоме? Як же все-таки закохатися знову, побудувати здорові стосунки і стати щасливою після страждальних стосунків. Розповімо, як відпустити минуле і домовитися із собою.

“Забути колишнього” – це означає розірвати прив’язаність, яка виникла між вами. Вона особливо міцна у співзалежних стосунках, а якщо вони тривалі, то взагалі біда. Хочеться вити вовком, їхати до нього через усе місто, писати, дзвонити, аби тільки повернути ту саму ілюзію щастя, яку давав ваш колишній.

Забуваємо колишнього

Наш з вами шлях до щастя складається з двох етапів. Дотримуйтесь їх, і ви повернете собі цілісність і незалежність, вийшовши з невдалих стосунків.

Перший етап

Пережити всі емоції повноцінно. Не бійтеся проживати всі почуття, які виникатимуть після розставання. А їх буде багато і різних: злість, гнів, розчарування, бажання помститися, сльози, депресія, відмова від радощів тощо.

Важливо розділити біль втрати з близькими (подруга, мама), якщо не хочете розкривати всі почуття їм – можна поділитися переживаннями з психологом, який допоможе безпечно для вашої психіки прожити цей складний період, а також скористатися технікою “терапевтичні листи” – написати листа колишньому, вилити всі свої емоції на папір. Лист не обов’язково надсилати, це практика, яка часто допомагає відпустити минуле.

Читайте також:  Що робити, якщо стосунки зайшли в глухий кут

У жодному разі не варто міняти одну людину на іншу! Не намагайтеся лікувати себе об когось, забувати одну людину за рахунок іншої. Ви затягнете в нові стосунки все сміття з минулих.

Етап другий

Змістити фокус уваги. Переключіться на себе і своє життя, виділіть важливі сфери вашого життя, згадайте захоплення.

Пріоритетні сфери:

  • – здоров’я
  • – спорт
  • – робота
  • – сім’я
  • – друзі
  • – хобі
  • – саморозвиток

Інвестувати необхідно у своє майбутнє, а не в “зруйноване минуле”. Коли ми витрачаємо весь свій ресурс на виправлення стосунків і докази права на любов, це позначається на здоров’ї – як фізичному, так і душевному. Інвестиції не виправдовують себе, вони витрачаються на те, щоб сподобатися, захиститися, відвоювати себе, але не приносять нічого, окрім виснаження і втоми.

Ключовий момент – оточіть себе тотальною підтримкою близьких людей. Тільки тих, хто буде “гладити вас по голові”, казати, що ви найпрекрасніша, хто розділятиме ваші інтереси та захоплення.

Третій етап

Вам необхідно відв’язатися емоційно від людини. Невизначеність нестерпна для емоційно залежного, мучить бажання знайти відповідь на запитання “чому ні”, “чому зі мною вчинили так”. Тут і народжується прагнення постійно з’ясовувати і прояснювати стосунки, а також постійно бути на зв’язку.

Фокусуючись на цих думках ви втрачаєте найцінніше – себе. І тому якщо виявили, що 80% часу займають думки про колишнього – час зайнятися собою. Озирнутися і зрозуміти, а що у вас є ще в житті, крім цих стосунків. І якщо нічого немає, то вам доведеться це створювати. Важливо наповнювати своє життя іншими сенсами, приділяти час і сили різним сферам.

Читайте також:  Чим не варто ділитися зі своєю коханою: 5 речей, про які мають пам'ятати чоловіки

Не існує чарівної швидкісної технології, яка позбавить вас емоційної залежності, доведеться попрацювати. З досвіду багато хто не може взяти себе в руки і вирушає до психолога, щоб пройти шлях до душевного здоров’я.

Вам необхідно в цей період “відліплення” себе від колишнього знайти опору в інших людях. І тоді все вийде! І ваші очі знову засяють, на яскравість та енергію прийдуть нові кандидати на роль супутника життя, а вам залишиться тільки вибрати гідного.

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання