Сб. Тра 18th, 2024

Як провести чудовий день: 10 практичних порад

Від InfoSvit Тра 3, 2024
Як зробити день чудовим

Нам подобається цитата: «У ваших руках зробити сьогоднішній день дивовижним». Ми всі можемо спробувати перетворити будь-який день на чудовий, вносячи невеликі зміни у свій розпорядок дня. Ось наші 10 простих порад, як це зробити.

Як зробити кожен день чудовим

Нам властиво шукати способи зробити наші дні кращими. Рішення не завжди має бути надто складним. Невеликі зміни в нашому повсякденному житті можуть мати величезне значення! Ось 10 простих практичних порад, які допоможуть зробити кожен день чудовим.

1. Створіть ранкову рутину

Ранкова рутина – це низка дій, які ми виконуємо після того, як встаємо з ліжка вранці. Вона може відігравати велику роль у створенні настрою на весь день. Якщо ми починаємо ранок спокійно і розслаблено, то є більше шансів, що так само буде розгортатися і весь наш день. І навпаки, якщо ми починаємо день неспокійно. Ця порада хороша тим, що ми можемо наповнити свій розпорядок дня тими видами діяльності, які ми вважаємо найбільш значущими для себе. Ось кілька ідей:

  • Насолоджуйтесь теплим напоєм
  • Прочитайте кілька сторінок книги
  • Вийдіть на легку прогулянку
  • Спробуйте легку розтяжку або йогу
  • Зробіть кілька дихальних вправ
  • Заведіть щоденник
  • Приготуйте і насолоджуйтеся корисним сніданком
  • Увімкніть приємну музику

Не соромтеся вибирати кілька видів діяльності з цієї статті, щоб створити свій ранковий розпорядок дня.

2. Заведіть щоденник

Виливання потоку нашої свідомості шляхом написання слів на папері може мати кілька переваг. Це зменшує стрес, дозволяючи нам відпустити наші думки і дозволити їм вилитися на сторінку. Ведення щоденника також допомагає нам зосередитися на теперішньому моменті та прояснити свої думки і почуття через самоаналіз.

Порада: якщо письмо не підходить, ми можемо проявити фантазію і спробувати малювати або розфарбовувати! Ці творчі види діяльності також вимагають такої ж зосередженості та присутності, як і письмо.

3. Зосередьтеся на зв’язку

Особливо, коли ми відчуваємо себе перевантаженими, ми можемо настільки зануритися у власні справи чи проблеми, що забуваємо підтримувати зв’язок з навколишнім світом. Ми відсторонюємося від інших людей, від природи, від речей поза межами нашої маленької «бульбашки».

Читайте також:  Наука про щастя: Стратегії для радісного життя

Коли ми починаємо звертати увагу на наше оточення, ми можемо помітити, що в нашому світі відбувається багато такого, що варто помітити і оцінити. Незнайомець, який притримує для нас двері. Запах повітря після свіжого дощу. Друг, який надсилає повідомлення, щоб вийти на зв’язок. Пташиний щебет за вікном.

Ми – соціальні істоти, тому природно, що відчуття зв’язку з іншими людьми, тваринами і природою має вирішальне значення для нашого щастя.

4. Практикуйте вдячність

Написання списку подяк може щось змінити в нас самих. Щодня приділяти пару хвилин на те, щоб цінувати дрібниці, може значно покращити наш настрій. Коли ми знаємо, що взяли на себе зобов’язання записувати три речі, за які ми вдячні щодня, ми починаємо активно шукати речі, за які можна бути вдячними. У цьому пошуку ми знаходимо більше, ніж планували. У цьому і полягає краса цієї практики.

Для додаткової підтримки або мотивації для практики подяки дивіться наш шаблон подяки для друку. Придумуючи слова подяки, ми також можемо вимовляти їх вголос або залишати розділ у своєму щоденнику для їх запису. Експерименти з обома способами – чудовий спосіб побачити, що найкраще працює для кожного з нас окремо!

5. Медитуйте

Спочатку це може здатися дивним або незручним, але медитація – це чудовий спосіб допомогти нам стати більш уважними та усвідомленими у теперішньому моменті. Вона може бути настільки короткою або довгою, наскільки ми хочемо, і часто лише 5 хвилин на день можуть мати велике значення.

Вправа на уважність 5 почуттів – це гарне місце для початку для тих, хто тільки починає медитувати. Почніть з глибокого вдиху і просто помічайте:

  • 5 речей, які ми бачимо
  • 4 речі, які ми можемо відчути
  • 3 речі, які ми можемо чути
  • 2 речі, які ми можемо відчути по запаху
  • 1 річ, яку ми можемо спробувати на смак

Пам’ятайте, що головне – спостерігати і визнавати, і нічого більше. Спочатку може бути важко освоїти цю вправу, але з практикою буде ставати все легше і легше. Не соромтеся спробувати інші вправи на уважність, коли будете готові, і виберіть кілька, які вам найбільше подобаються!

Кокосово-лимонний заварний пиріг
Кокосово-лимонний заварний пиріг

Окрім медитації, є й інші вправи на уважність, які ми можемо виконувати. Наприклад, усвідомлене харчування – це ще один спосіб усвідомлення теперішнього моменту! Сюди входить залучення наших органів чуття під час їжі, щоб зосередитися на тому, що ми відчуваємо в даний момент.

6. Займайтеся фізичними вправами

Насолода від фізичного руху може творити чудеса. Фізична активність стимулює наш мозок виділяти певні хімічні речовини, допомагаючи нам відчувати себе більш розслабленими і невимушеними. Інтенсивні кардіо- або силові тренування підійдуть, якщо це те, що нам подобається. Якщо інтенсивні тренування не приносять задоволення, 10-хвилинна прогулянка в парку або більш легкі вправи, такі як йога або розтяжка, зроблять свою справу.

Читайте також:  Як розпізнати щасливу людину

7. Однозадачність замість багатозадачності

Ця порада дійсно корисна, якщо ми відчуваємо себе виснаженими від неспокійного, швидкого темпу життя. Хоча однозадачність може здатися менш продуктивною, ніж багатозадачність, є багато переваг у тому, щоб зосередитися на чомусь одному за раз. Коли ми завжди завантажені великою кількістю завдань, виконання одного завдання за раз може допомогти нам залишатися зосередженими та організованими. Як наслідок, це може зменшити загальний рівень стресу. Всупереч поширеній думці, це також може підвищити продуктивність, усуваючи часті запуски і зупинки завдань. Можливо, неможливо виконувати одну задачу весь час, але коли це можливо, ми можемо спробувати віддати перевагу однозадачності над багатозадачністю.

8. Спробуйте або вивчіть щось нове

Багато з наших найкращих моментів у житті пов’язані з якимось новим досвідом. Спроба чогось нового може бути захоплюючою. Це дає нам можливість зосередитися виключно на собі і на тому, що ми відчуваємо в даний момент. Можливості безмежні. Деякі ідеї можуть бути гончарством, фотографією, скелелазінням, танцями або вивченням мови. Якщо ми прагнемо знайти нову тему, ідею або перспективу для дослідження, подкасти та аудіокниги – чудове місце для початку.

9. Проводьте час з близькими

Незалежно від того, чи це перегляд фільму, чи спільна трапеза, проведення часу з тими, кого ми любимо і про кого піклуємося, може мати кілька переваг:

  • зміцнює стосунки: через особисту взаємодію
  • посилює відчуття взаємної потреби: ми ділимося своєю любов’ю з іншими і відчуваємо, що нас люблять у відповідь
  • зменшує стрес: ділитися посмішками та спогадами.

10. Заплануйте час для себе

Приділивши час сім’ї та друзям, не забуваймо про себе! Це може бути будь-що, що допоможе нам розслабитися і відчути себе оновленими після довгого дня. Чи то ванна з піною, чи чашка чаю, чи читання, чи прослуховування музики – обов’язково знайдіть час на те, що приносить задоволення.

На замітку

Спробувавши деякі з цих 10 ідей у своїй повсякденній рутині, ви можете зробити кожен день чудовим. Але не варто забувати, що бувають і погані дні. Зрештою, без них важко оцінити чудові дні. Не соромтеся модифікувати і включати ці поради на свій розсуд, щоб допомогти перетворити будь-який день на чудовий!

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання