Нд. Тра 5th, 2024

Новітній супутник NASA надає важливі дані про тенденції зміни клімату

Від InfoSvit Кві 20, 2024
Новітній супутник NASA надає важливі дані про тенденції зміни клімату

Ми знаємо НАСА здебільшого завдяки запуску ракет і людей у космос, але вже близько 60 років Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору відіграє життєво важливу роль у розумінні космічного корабля, який люди називають домом – планети Земля.

Дані з новітнього супутника НАСА для спостереження за Землею дозволять краще зрозуміти стан океану, якість повітря та наслідки зміни клімату.

Напередодні Дня Землі, який припадає на 22 квітня, представники НАСА у Вашингтоні в п’ятницю задокументували, як зміни клімату впливають на планету, цього разу використовуючи дані програми, яка спостерігає за змінами в океані і повітрі з космосу. День Землі привертає увагу до негативного впливу людської діяльності на навколишнє середовище і закликає людей зосередитися на тому, що вони можуть зробити, щоб краще піклуватися про планету.

“Це наш дім, наша планета. Це єдина планета, яка у нас є, і ми хочемо її зберегти”, – сказав адміністратор НАСА Білл Нельсон.

Нельсон, разом з двома представниками Відділу наук про Землю НАСА, показав деякі з перших фотографій, отриманих із супутника PACE. PACE розшифровується як планктонна, аерозольна, хмарна та океанічна екосистема. Інструмент записує дані з усіх елементів, що складають абревіатуру, щоб надати інформацію про те, як людство впливає на клімат Землі.

Нельсон, колишній астронавт і сенатор США від штату Флорида, додав, що спостереження за блакитною планетою з висоти космічного польоту змусило його стати “більшим захисником довкілля, коли я полетів у космос”.

Читайте також:  Google виділить €25 млн на навчання жителів Європи навичкам у сфері штучного інтелекту

За даними NASA, супутник ПАРЄ знаходиться на висоті близько 250 миль над Землею і був запущений на орбіту ще в лютому. “Ми маємо безпрецедентний вид на Землю”, – сказав Том Вагнер, помічник директора з питань діяльності на Землі у Відділі наук про Землю НАСА.

Інструменти на борту “збиратимуть дані, які допоможуть дослідникам краще зрозуміти, як океан і атмосфера обмінюються вуглекислим газом, вимірюватимуть атмосферні змінні, пов’язані з якістю повітря і кліматом, і стежитимуть за здоров’ям океану, вивчаючи фітопланктон – крихітні рослини і водорості”.

Зміна клімату впливає на Світовий океан багатьма способами – від підвищення рівня моря до морських теплових хвиль і втрати біорізноманіття. NASA заявляє, що PACE дозволяє дослідникам вивчати цей вплив на фітопланктон, який відіграє ключову роль у глобальному вуглецевому циклі, поглинаючи вуглекислий газ з атмосфери і перетворюючи його у свій клітинний матеріал. Крихітні організми є основою великих водних і глобальних екосистем. “Деякі з найменших речей мають найбільший вплив”, – сказала Карен Сен-Жермен, директор NASA з науки про Землю.

Дослідження пов’язують людську діяльність, наприклад, промислове сільське господарство, з цвітінням водоростей. Там, де Міссісіпі впадає в Мексиканську затоку, стік мулу, насиченого фосфорними субстратами з рослинних добрив, спричиняє цвітіння водоростей, але наслідком цього є те, що надмірне цвітіння поглинає кисень у воді, спричиняючи те, що океанографи називають “мертвими зонами”, зонами, в яких риба та інші дикі тварини не можуть існувати.

Читайте також:  Чип від Ілона Маска вперше вживили в мозок людини

ПАРЄ може спостерігати за впливом лісових пожеж і забруднюючих речовин, що входять до складу твердих частинок і аерозолів, на клімат. Вона також вивчає ключові змінні у формуванні хмар і може дослідити, як океан впливає на топографію.

НАСА каже, що ці спостереження покращують моніторинг здоров’я океану, якості повітря та зміни клімату. “Ось чому ми намагаємося запропонувати досвід НАСА та інших агентств федерального уряду, щоб надати нам інформацію, яка нам потрібна, щоб ми могли бути кращими управителями того, що маємо”, – сказав Нельсон.

Дані ПАРЄ відкриті для вчених з усього світу, щоб досліджувати і, можливо, краще зрозуміти вплив людства на Землю.

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання