Пн. Гру 9th, 2024

Фінансові цілі: як їх досягти

Від InfoSvit Тра 3, 2024
Як досягти фінансових цілей

Цілком природно відчувати себе розгубленим або пригніченим, коли ви починаєте думати про постановку та збалансування фінансових цілей. Почніть з відповіді на це питання: Як ви визначаєте успіх?

Для когось успіх – це розкішний спосіб життя з великим будинком і шикарною машиною. Для інших – це достатня фінансова безпека, щоб не переживати через гроші. Уявіть, де ви хочете бути в майбутньому, і сформулюйте прагнення, які відповідають вашим цінностям. Не забудьте залишити місце для найближчих цілей, коли будете формувати план.

Ось як поставити нові фінансові цілі.

1. Знайдіть своє натхнення

Чоловік і лампочка

Подумайте не лише про те, що ви хочете зробити, але й про те, чому ви хочете це зробити. Прив’язка причин до ваших цілей може допомогти побачити їх у перспективі та посилити мотивацію. Наприклад:

  • Створити резервний фонд, щоб ви могли дозволити собі заплатити за оренду житла, якщо втратите роботу.
  • Позбутися боргів за кредитною карткою, щоб ви могли вкласти свій дохід у весілля, а не в виплату відсотків.

2. Вивчіть свою ситуацію

Поміркувавши над цим, ви можете мати на увазі кілька цілей і не знати, що робити далі. Або ж у вас немає конкретних цілей. Це не страшно. Погляд на те, де ви знаходитесь зараз, може допомогти вам стати на правильний шлях, незалежно від того, чи є ваші амбіції короткостроковими, довгостроковими або ще не визначеними.

Читайте також:  5 порад, як впоратися з фінансовим стресом і як оговтатися від нього

Почніть з оцінки вашого доходу, ситуації з податками, бюджету та чистого капіталу. “Розуміння цих чотирьох речей допоможе визначити цілі та розставити пріоритети”, – каже Стів Мартін, радник з планування багатства в Oasis Wealth Planning Advisors у Нешвіллі, штат Теннессі.

Нижче ми перерахували кілька прикладів фінансових цілей і рекомендуємо працювати над ними саме в такому порядку:

  • Складіть бюджет

Якщо у вас немає бюджету, створіть його. Це допоможе вам досягти всіх інших цілей, запобігаючи надмірним витратам і недоощадженням. Ми пропонуємо використовувати підхід до складання бюджету 50/30/20. Це означає, що 50% вашого доходу виділяється на потреби, 30% – на бажання, а 20% – на заощадження та погашення боргів.

  • Створіть резерв на випадок надзвичайних ситуацій

Здоровий резерв на випадок надзвичайних ситуацій діє як захисна сітка під час фінансових потрясінь, таких як несподіваний рахунок або втрата роботи. Ви можете почати з того, щоб мати під рукою 500 доларів, які можуть покрити багато непередбачуваних витрат. У довгостроковій перспективі ідеально накопичити суму, достатню для покриття основних витрат на три-шість місяців – частина бюджету 50/30/20, про яку йшлося вище.

  • Заощаджуйте на пенсію

До виходу на пенсію можуть пройти десятиліття, але важливо почати заощаджувати якомога раніше, щоб мати достатньо грошей для виживання, коли прийде час. Більшість експертів рекомендують відкладати 15% від вашого валового доходу щороку. Враховуйте, чи керуєте ви грошима самостійно, чи працюєте з партнером.

  • Виплачуйте борги

Спочатку зосередьтеся на погашенні токсичного боргу з високими відсотками, наприклад, боргу за кредитною карткою або позики до зарплати. Потім виплачуйте борги з нижчими відсотками, наприклад, студентські кредити або іпотеку.

Читайте також:  Кому не бажано займатися бізнесом

3. Думайте “РОЗУМНО

Враховуйте всі необхідні складові плану – не лише мету, але й кроки, які ви зробите, щоб її досягти. Квентара Коста, сертифікований фінансовий планувальник з Powwow у Північному Андовері, штат Массачусетс, каже, що міцною основою для постановки будь-якої мети є переконання в тому, що вона є “РОЗУМНОЮ”:

  • Конкретною
  • Вимірювана
  • Досяжний
  • Реалістичний
  • Обмежений у часі

Припустимо, ви хочете заощадити на відпустку. Викладіть деталі, перш ніж рухатися далі: Виберіть напрямок, вирішіть, коли ви хочете поїхати, і оцініть витрати. Визначте, чи є ця мета досяжною і практичною з огляду на ваші доходи, заощадження і витрати. Якщо мета здається недосяжною, спробуйте внести корективи, перш ніж повністю відмовитися від ідеї.

Можливо, ви не встигнете накопичити достатньо коштів для подорожі за шість місяців. Перенесіть дедлайн на рік, автоматизуйте свої заощадження або відкрийте новий ощадний рахунок з вищою відсотковою ставкою і бонусом за реєстрацію, щоб прискорити свій прогрес.

4. Запишіть їх

Запишіть цілі

Після того, як ви визначили та перевірили свої цілі, запишіть їх. Це допоможе зробити цілі чіткими, організованими та відчутними. Заповніть аркуш, електронну таблицю або використовуйте блокнот. Періодично перевіряйте і відстежуйте свій прогрес. Викресливши одну ціль, переходьте до наступної.

5. Побалуйте себе

Постановка цілей не повинна сприйматися як рутинна робота. Винагороджуйте себе за прогрес і виконання завдань. Після того, як ви вирішили першочергові завдання, такі як створення резервного фонду, заощадження на пенсію та зменшення боргів, ви можете зосередитися на більш захоплюючих цілях. Це може бути заробіток, інвестиції, робота з дому, відкриття бізнесу або заощадження на велику покупку, наприклад, машину чи будинок.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання