Нд. Тра 5th, 2024

Сьогодні у світі понад мільярд людей страждають від ожиріння

Від InfoSvit Бер 14, 2024
Ожиріння є основною причиною хронічних захворюваньОжиріння є основною причиною хронічних захворювань, таких як діабет, гіпертонія та ішемічна хвороба серця.

За оцінками нового глобального дослідження, понад мільярд дорослих і дітей у всьому світі страждають від ожиріння.

Згідно з доповіддю, опублікованою у випуску журналу The Lancet від 29 лютого, майже 880 мільйонів дорослих страждають від ожиріння, на додачу до 159 мільйонів дітей.

Рівень ожиріння серед дітей та підлітків збільшився в чотири рази у всьому світі в період з 1990 по 2022 рік: з 1,7% до 6,9% для дівчаток і з 2,1% до 9,3% для хлопчиків.

Тим часом рівень ожиріння серед дорослих за той самий період зріс більш ніж удвічі, виявили дослідники. Рівень ожиріння серед жінок зріс більш ніж удвічі (з 8,8% до 18,5%), а серед чоловіків – майже втричі (з 4,8% до 14%).

“Дуже тривожно, що епідемія ожиріння, яка була помітна серед дорослих у більшій частині світу в 1990 році, зараз відображається на дітях і підлітках шкільного віку”, – сказав провідний автор дослідження Маджид Еззатті, професор глобального екологічного здоров’я в Імперському коледжі Лондона.

Ці цифри перевищують прогнози Всесвітньої федерації боротьби з ожирінням, яка у своєму “Глобальному атласі ожиріння 2022” передбачила, що до 2030 року 1 мільярд людей у світі житиме з ожирінням.

Згідно з новим дослідженням, на момент публікації атласу світ вже перевищив цю позначку. За словами дослідників, ожиріння зараз є найпоширенішою формою недоїдання в більшості країн.

Це пов’язано з тим, що частка дорослих з недостатньою вагою скоротилася більш ніж наполовину в період з 1990 по 2022 рік, причому на одну п’яту серед дівчат і більш ніж на третину серед хлопців. Понад 1 500 дослідників зробили свій внесок у дослідження, в якому розглядався індекс маси тіла понад 220 мільйонів людей, що представляють понад 190 країн.

Читайте також:  Лісові пожежі прискорили фотосинтез в Арктиці

У Сполучених Штатах рівень ожиріння зріс з 11,6 % до 19,4 % у період з 1990 по 2022 рік серед дівчат і з 11,5 % до 21,7 % серед хлопців.

Близько 44% американських жінок і 42% американських чоловіків страждають від ожиріння, порівняно з 21% і 17% два десятиліття тому, повідомляють дослідники.

Фактично, за ці два десятиліття чоловіки США пережили третє за величиною зростання рівня ожиріння у світі, одразу після Румунії та Катару, свідчать результати дослідження.

Згідно з результатами дослідження, США посідають 10-те місце у світі за рівнем ожиріння серед чоловіків. Країна також посідає 36-те місце за рівнем ожиріння серед жінок, 22-ге – серед дівчат і 26-те – серед хлопців.

Острівні держави Тонга та Американське Самоа мають найвищі у світі показники ожиріння серед жінок, а Американське Самоа та Науру – серед чоловіків. У Полінезії та Мікронезії понад 60% дорослого населення живе з ожирінням.

За даними Всесвітнього фонду боротьби з ожирінням, існує багато чинників, що сприяють поширенню ожиріння в усьому світі. До них належать генетика, біологія, доступ до медичної допомоги та підвищена доступність висококалорійних продуктів, які не містять необхідних поживних речовин.

Дослідники занепокоєні тим, що основні глобальні проблеми погіршують ситуацію як з ожирінням, так і з недостатньою вагою.

“Вплив таких проблем, як зміна клімату, потрясіння, спричинені пандемією COVID-19, та війна в Україні, можуть призвести до погіршення показників як ожиріння, так і недостатньої ваги через зростання бідності та вартості продуктів, багатих на поживні речовини”, – зазначає дослідник Гуха Прадіпа з Фонду дослідження діабету в Мадрасі у своєму прес-релізі для журналу.

Читайте також:  Прем'єр-міністр Китаю Лі заявив на ВЕФ про необхідність "червоної лінії" в розвитку ШІ

Ці події призвели до “дефіциту продуктів харчування в деяких країнах і домогосподарствах, а також до переходу на менш здорову їжу в інших”, – зазначає Прадіпа. “Щоб створити більш здоровий світ, нам потрібна комплексна політика для вирішення цих проблем”.

“Це нове дослідження підкреслює важливість профілактики та лікування ожиріння з раннього дитинства до зрілого віку за допомогою дієти, фізичної активності та належного догляду”, – сказав Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебрейесус (Tedros Adhanom Ghebreyesus).

“Повернення на шлях досягнення глобальних цілей щодо боротьби з ожирінням вимагатиме роботи урядів і громад, підкріпленої науково обґрунтованою політикою ВООЗ і національних агентств громадського здоров’я, – додав Гебрейєсус. “Важливою є співпраця з приватним сектором, який повинен нести відповідальність за вплив своєї продукції на здоров’я людей.

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання