Сб. Тра 18th, 2024

Психологи дізналися причину суїцидальних думок підлітків

Від InfoSvit Кві 17, 2024
Причина суїцидальних думок підлітків

У дітей, які почуваються тягарем для інших, частіше виникають суїцидальні думки, з’ясували фахівці зі США. Крім того, на психологічний стан у ранньому підлітковому віці впливають деякі дії з боку батьків або опікунів. 

Згідно з даними різних джерел, думки про самогубство виникають у 10-20% підлітків по всьому світу. Вони не завжди призводять до спроб накласти на себе руки, проте сигналізують про важкий психічний стан. Щоб вчасно його помічати й усувати, фахівці вивчають причини, які призводять до суїцидальних думок.

Одне з нещодавніх досліджень показало, що діти, які пропускають заняття в школі та відмовляються відвідувати громадські заходи, більш схильні до думок про самогубство. При цьому в групі ризику опинилися навіть ті, хто був замкнутим із самого раннього віку. Згідно з іншою науковою роботою, суїцидальна поведінка підлітків і студентів багато в чому пов’язана з низькою самооцінкою.

Психологи з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі (США) вивчили причини думок про самогубство в ранньому підлітковому віці. Науковці протягом року регулярно розмовляли зі 192 дітьми 7-12 років, а також отримували інформацію від батьків та опікунів про стан і поведінку учасників дослідження. Результати наукової роботи опублікував журнал Journal of the American Academy of Child and Adolescent Psychiatry.

З підлітками, чиї опікуни повідомляли про наявність у них суїцидальних думок або випадків самоушкодження, дослідники спілкувалися щотижня. Інших дітей опитували раз на місяць.

Читайте також:  Ловити флешбеки: що це таке в психології та коли вони говорять про пережиту травму

Ознаки глибокої депресії виявили приблизно в третини опитаних дітей, і в 70 учасників дослідження протягом року зафіксували суїцидальні думки або поведінку. Ті, хто мав симптоми важкої депресії, у 10 разів частіше замислювалися про самогубство і діяли відповідно до думок, незалежно від статі. При цьому загалом дівчатка повідомляли, що думають про суїцид або заподіюють собі шкоду вчетверо частіше за хлопчиків.

Автори дослідження також зазначили, що суїцидальні думки або відповідна поведінка, як правило, виникали після низки ситуацій. За тиждень до бесіди, в якій діти повідомляли, що думали про самогубство, вони часто говорили про проблеми з вираженням почуттів, відчуття себе тягарем для оточуючих, а також про критику з боку батьків або опікунів.

За словами дослідників, подібні фактори впливають на суїцидальні думки не тільки в ранньому підлітковому, а й у підлітковому та дорослому віці. Це необхідно враховувати в профілактиці суїцидальної поведінки, а також у лікуванні тих, хто вже про неї замислюється.

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання