Пн. Гру 9th, 2024

Як перестати витрачати гроші: 10 порад, які допоможуть зберегти контроль

Від Anna Лют 4, 2024
Як контролювати витрачання грошей

У сучасному світі покупок в один клік і дводенної доставки перевитрати можуть підкрастися зненацька. Ось як перестати витрачати гроші, щоб досягти своїх фінансових цілей.

“Чому я не можу перестати витрачати гроші?” Напевно, всі ми ставили собі це питання в той чи інший час. Відповідь залежить від того, який ви покупець:

  • Емоційні покупці люблять поспіх, коли вони отримують щось нове – наприклад, найновішу технологію або модну річ.
  • Шукачі знижок купують речі, тому що вони на розпродажі, незалежно від того, потрібні вони їм чи ні.
  • Любителі зручностей не можуть встояти перед спливаючою рекламою та веб-сайтами, які дозволяють зробити покупку одним-двома кліками.

Імпульсивні покупці купують те, що хочуть, коли хочуть, не замислюючись над тим, звідки беруться гроші.
Незалежно від того, чи належите ви до однієї з цих категорій, чи купуєте з інших причин, є хороша новина: ви можете припинити перевитрати. Вам просто потрібен план і бажання його дотримуватися. Ось кілька ідей, які допоможуть вам припинити витрачати гроші і сформувати здорові фінансові звички:

1. Складіть бюджет

Якщо у вас його ще немає, створіть письмовий бюджет, який відображатиме ваші щомісячні витрати (у цьому може допомогти калькулятор студентського бюджету PNC “Моя фінансова академія”). Перевіряйте свій бюджет перед здійсненням будь-якої покупки, щоб переконатися, що ви можете собі її дозволити.

Читайте також:  Кому не бажано займатися бізнесом

2. Візуалізуйте, на що ви заощаджуєте

Візуалізація заощаджень

Чи можуть витрачені вами долари скластися в автомобіль або особливу поїздку з друзями? Встановіть фінансові цілі, які надихатимуть вас скорочувати щоденні витрати, щоб отримати те, що ви дійсно хочете від своїх грошей.

3. Завжди купуйте зі списком

Незалежно від того, робите ви покупки онлайн чи особисто, складіть список того, що вам потрібно, і не купуйте нічого, чого немає в цьому списку.

4. Не звертайте уваги на назви брендів

Порівнюючи етикетки, ви можете здивуватися, скільки ви переплачуєте за назву. Або ж знайдіть свій улюблений бренд за меншу ціну в магазині зі знижками або в інтернет-магазині, який спеціалізується на модних речах минулого сезону.

5. Опануйте приготування їжі

Самостійно готуйте їжу

Що може бути швидше і дешевше, ніж доставка? Готувати їжу прямо з холодильника. Закуповуйте інгредієнти під час розпродажів і готуйте поживні страви на тиждень за один раз.

6. Розраховуйтесь готівкою за покупки в магазині

Коли ви бачите і відчуваєте, як гроші покидають вашу руку, ви чітко усвідомлюєте, скільки ви витрачаєте. Крім того, коли ви побачите, що готівка у вашому гаманці зменшується, ви зрозумієте, коли настав час припинити шопінг.

7. Усуньте спокусу

Не звертайте увагу на рекламу

Припиніть бути заваленими рекламою, яка спонукає вас до спонтанних покупок щоразу, коли ви перевіряєте стрічку соціальних мереж. Мінімізувати вплив реклами так само просто, як встановити блокувальник реклами та вимкнути таргетовану рекламу в налаштуваннях браузера.

Читайте також:  Фінансові цілі: як їх досягти

8. Натисніть кнопку “Пауза”

Деякі фінансові експерти радять почекати два-три дні, перш ніж купувати те, що ви розглядаєте (два-три тижні, якщо це велика покупка). Суть полягає в тому, щоб переконатися, що ви дійсно хочете витратити гроші, щоб не піддатися моменту і не пошкодувати про свої витрати пізніше.

9. Думайте про багаторазове використання

Багаторазова пляшка

Якщо ви щодня купуєте пляшку води або чашку кави по дорозі на заняття, зупиніться і подумайте, скільки це вам коштує. Замініть її на недорогу багаторазову пляшку або дорожнє горнятко, щоб заощадити гроші – і зберегти планету.

10. Не зупиняйтеся!

Кожного разу, коли ви втілюєте одну з цих ідей в життя, ви працюєте над формуванням здорової звички витрачати гроші. Візьміть під контроль свої витрати сьогодні, і ви будете пожинати фінансові плоди протягом багатьох років.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання