Пн. Лис 4th, 2024

Чому постійно хочеться плакати без причини

Від InfoSvit Кві 19, 2024

Люди – єдині істоти на Землі, які можуть плакати під впливом почуттів. Це природна емоція, яку відчуває людина в моменти радості, успіху, смутку або втрати. Але іноді сльози з’являються часто і спонтанно, що починає насторожувати.

Чому людина плаче

Рогівка ока не має кровоносних судин, які змогли б забезпечувати її живлення, тому організм виробляє сльози. Вони захищають, змочують і живлять очні тканини.

Чому людина плаче

Крім позитивного впливу на очі, сльози беруть участь у виділенні стрес-гормонів. Під час плачу відбуваються зміни в організмі. Так, коли ви засмучуєтеся, виділяється пролактин, він допомагає розслабитися. А коли ви плачете від сміху чи радості, пом’якшується вплив адреналіну.

Чиайте також: Негативні думки, які поглиблюють стрес: як їх позбутися

По суті, сльози – це побічний ефект, пов’язаний із виробленням ендорфінів і окситоцину. Тому ви плачете, коли відчуваєте різні сильні емоції.

Причини плаксивості

Причинами частого плачу, не пов’язаного з сильними емоціями, можуть бути патологічні процеси в організмі, які здатний виявити тільки лікар.

Пов’язані з різними захворюваннями та органами

Часте бажання поплакати може бути симптомом ендокринних захворювань: гіпертиреозу, хвороби Аддісона, цукрового діабету.

Часте бажання поплакати

Найчастіше постійні сльози пов’язані з патологіями головного мозку. Іноді неконтрольований плач змінюється тривалими нападами сміху. Це свідчить про таке захворювання, як псевдобульбарний афект (ПБА). Він може виникнути після травми головного мозку, інсульту, розсіяного склерозу, хвороби Альцгеймера або Паркінсона. Досить яскравий приклад людини з ПБА – Артур Флек, головний герой фільму “Джокер”.

Читайте також:  Зимовий смуток: що таке сезонний афективний розлад?

Напади плаксивості можуть свідчити про гормональний дисбаланс або патології репродуктивної системи. Наприклад, жінки емоційно нестійкі й часто плачуть у період ПМС, клімаксу або під час вагітності.

За дефіциту вітамінів групи В людина стає дратівливою, знижується настрій і працездатність, розвивається безсоння, погіршується апетит, є ризики появи хвороби Бері-Бері.

Психічні

Постійне бажання плакати може бути симптомом деяких психічних розладів:

  • Субдепресія (близько депресія). Людина перебуває в пригніченому стані, може відчувати образу, дратівливість, які часто проявляються плачем і жалістю до себе.
  • Посттравматичний стресовий розлад. Виникає після психічно травмувальної події. Людину мучать кошмари, неприємні спогади, емоції згасають, хочеться постійно плакати.
  • Панічний розлад. Це психічне захворювання, яке супроводжується постійним відчуттям страху, очікування катастрофи. А сльози – це захисний механізм, природна реакція організму на такі емоції.
  • Деменція. Найчастіше виникає в літніх людей. Старече слабоумство. Для захворювання характерне зниження пам’яті, уваги та мислення. Виникає бажання постійно плакати.

Психологічні

Нестійкість нервової системи також проявляється у людей, які постійно перебувають у нервовому напруженні.

Нестійкість нервової системи

Виділяються гормони кортизол, адреналін і норадреналін. Саме вони виснажують організм. Плач як реакція організму знижує викид цих гормонів, зменшує вплив стресу.

До ще однієї причини постійної плаксивості можна віднести тривале психоемоційне вигорання. Плач допомагає виплеснути емоції, звільнити накопичений гнів, роздратування і втому.

Також постійні сльози можуть свідчити про тривожний розлад. Зазвичай контролювати емоції в такому стані складно, тому хочеться плакати. Це певний сигнал про те, що людині потрібна допомога, трансляція власної безпорадності та безсилля.

Читайте також:  Ефект чирлідерш у психології. Дівчата разом мають гарніший вигляд, ніж окремо

Коли потрібно звернутися до лікаря

Якщо плач виникає часто і раптово, без видимих причин, слід звернутися до лікаря. Почати можна з терапевта, який за потреби направить на консультацію до невролога та ендокринолога.

Коли потрібно звернутися до лікаря через плач

Також лікар може попросити заповнити спеціальний опитувальник, який допомагає виявити або виключити ознаки депресії. Виходячи з опитування, лікар ухвалить рішення: направляти до психотерапевта пацієнта чи ні.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання