Ср. Лис 13th, 2024

Чим небезпечна нестача йоду і як із цим упоратися

Від InfoSvit Січ 25, 2024

Зв’язок між дефіцитом йоду та щитоподібною залозою

Йод – важливий мінерал, який ваша щитоподібна залоза використовує для вироблення гормонів щитоподібної залози. Достатній рівень йоду допомагає контролювати ріст щитоподібної залози, відновлювати пошкоджені клітини та контролювати обмін речовин. На жаль, дефіцит йоду становить загрозу для третини населення планети. Хоча існує кілька симптомів дефіциту йоду, найбільш вираженим із них є збільшення щитоподібної залози або гіпотиреоз, згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Lancet Diabetes & Endocrinology.

Щитоподібна залоза зберігає йод, важливий харчовий мінерал. На всі клітини людського тіла впливають гормони щитоподібної залози, які мають вирішальне значення для формування здорових клітин. Отже, у вашому організмі необхідно виробляти гормони щитоподібної залози: трийодтиронін (Т3) і тироксин (Т3) (Т4). За даними Гарвардської школи громадської охорони здоров’я імені Т.Ч. Чана. Чана, метаболізм білків, жирів і вуглеводів у клітинах тісно корелює з гормонами щитоподібної залози.

Ознаки дефіциту йоду

До ознак нестачі йоду в організмі належать: опухла шия, несподіване збільшення ваги, втома, слабкість, закреп, випадання волосся, чутливість до холоду, зміна частоти серцевих скорочень, суха шкіра та волосся, чутливість до холоду, нерегулярні або рясні менструації, нездатність запам’ятовувати, проблеми під час вагітності.

Поради щодо боротьби з дефіцитом йоду

Згідно з дослідженням, опублікованим у China CDC Weekly, найкращий спосіб впоратися з дефіцитом йоду – це їсти багаті йодом продукти, такі як морепродукти. Вагітним жінкам також рекомендується стежити за споживанням йоду, щоб запобігти ускладненням вагітності.

Читайте також:  5 продуктів для здоров'я щитовидки

Йод здебільшого міститься в продуктах із тваринним білком і морських овочах, а збагачені продукти, такі як хліб, крупи і молоко, з’являються на другому місці. Ось деякі продукти, багаті йодом: риба, столова сіль, збагачена дитяча суміш, молочні продукти, такі як сир, молоко, йогурт, яйця, печінка яловича, курка.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання