Сб. Тра 18th, 2024

Чому не варто пити каву до 11 ранку: кардіолог попередив про небезпеку

Від InfoSvit Січ 25, 2024
Коли не потрібно пити каву

Можливо, ви не можете почати день без законної порції еспресо. Кардіолог пояснив, чому поспішати не варто.

Офіційна рекомендація від FDA – не більше 400 міліграмів кофеїну (або 4 середні чашки кави) на день для дорослих. При цьому відчуття бадьорості людина отримує всього від 150 міліграмів. Ефект настає вже приблизно через 5 хвилин після першого ковтка, а ваша продуктивність досягає пікових значень протягом двох наступних годин (багато в чому це залежить від того, як давно ви їли). А ось велика кількість кофеїну блокує нормальну роботу рецепторів гормонів аденозину та мелатоніну, що й спричиняє проблеми зі сном.

Грегорі Маркус, кардіолог і професор медицини Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, вважає, що вплив кофеїну на сон – це відображення здатності вашого організму до засвоєння цієї речовини. Експерт упевнений, що існують генетичні відмінності, які й визначають швидкість метаболізму. Ви напевно помічали, що деякі люди можуть випити порцію еспресо за годину до “відбою” та швидко заснути, інші ж будуть перевертатися в ліжку всю ніч і очі не зімкнуть. Перших експерти відносять до володарів високого метаболізму (кофеїн ніяк не впливає на сон), а ось другим приписують низький – під час досліджень експерти помічали скорочення кількості годин сну в цій групі.

Річ у тім, що рівень головного гормону стресу в організмі – кортизолу – досягає пікових значень у період пробудження. Занадто ранній підйом провокує ще більший сплеск рівня стресу, а чашка кави зранку раніше “добиває” нервову систему. Тому експерти рекомендують випивати першу порцію кави через кілька годин після пробудження.

Читайте також:  Дихальні вправи при стресі

І, само собою, не можна замінювати чашкою кави повноцінний сніданок. Так ви тільки підвищуєте рівень цукру в крові, але не отримуєте поживних речовин, необхідних для нормального функціонування організму.

Як вибрати найкориснішу каву?

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Annals of Internal Medicine, кавові зерна сильнішого обсмаження виявилися кориснішими для профілактики вікових змін. Річ у тім, що під час обсмажування вивільняються хімічні речовини феніліндани, які перешкоджають з’єднанню двох фрагментів білка, що підвищують ризик розвитку хвороби Паркінсона та Альцгеймера. Але вибір кави сильного обсмаження – не єдина звичка, що подовжує життя і забезпечує міцне здоров’я.

 

 

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання