Сб. Тра 18th, 2024

8 простих способів впоратися зі стресом

Від InfoSvit Лют 2, 2024
Справляємося зі стресом

Ритм життя, що прискорюється з кожним днем, погана екологія, аврали на роботі, надлишок інформації та песимістичні новини в ЗМІ – всі ці чинники, накопичуючись, породжують хронічний стрес, який, своєю чергою, здатний призвести до хвороб фізичних та психічних, а також емоційного вигоряння.

У кожного є свої методи боротьби з хронічними стресами: хтось вважає за краще відіспатися, хтось вдається до допомоги професійних психологів і неврологів, хтось знаходить собі хобі.

Поки ступінь хронічного стресу не сягнув того рівня, коли можуть допомогти тільки медикаментозне лікування і психотерапія, можна використовувати простіші методи, доступні практично всім. Зі значного списку порад кожен зможе вибрати підходящий саме для себе.

Генеральне прибирання в будинку. Багато хто застосовує цей метод для боротьби зі стресом. Наведення порядку в домі допомагає навести його і у власних думках.

Заняття спортом. Фізична активність здатна відволікти від емоційних переживань, а заодно поліпшити фігуру, що також сприяє поліпшенню настрою.

Дихальна гімнастика. Добре розслабляє, нормалізує серцеву діяльність.

Заняття дихальною гімнастикою на природі

Ароматерапія. Ефірні олії лаванди, кедра, іланг-ілангу, бергамоту, додані в арома-лампу або ванну, знімають втому й надмірну збудливість, налаштовують на більш оптимістичний лад, проганяють безсоння.

Танець. Танцювати можна вдома перед дзеркалом або в спеціальних секціях, групах чи на заняттях аеробікою. Вільні рухи під ритмічну музику дають змогу виплеснути негативну енергію і відволіктися від нав’язливих думок.

Читайте також:  Зимовий смуток: що таке сезонний афективний розлад?

Крім того, у низці країн існують певні концепції та практики, що дають змогу налагодити ментальне здоров’я і знайти щастя в простих повсякденних речах.

“Хюгге” – данська філософія щастя, згідно з якою потрібно навчитися цінувати різні затишні дрібниці, на кшталт зручного крісла після важкого дня, теплого пледа з чашкою улюбленого чаю. Смачна їжа, зручний одяг, приємне спілкування з рідними або друзями – все це здатне подарувати радість і умиротворення.

“Фрілуфтслів” – норвезька філософія єднання з природою. Це може бути як звичайна прогулянка парком, уздовж річки, на озеро, а може бути дальній піший похід із рюкзаком, із ночівлею в наметі, ніч із вудкою на березі водойми.

У чомусь схожа на “фрілуфтслів” японська “сінрін йоку” – практика медитативних прогулянок лісом. Гуляючи лісом, радять перевести телефон у беззвучний або навіть в авіарежим, щоб він не відволікав. При цьому зовсім не обов’язково забиратися в глухі місця, може підійти міський парк або зелена зона в передмісті. Під час прогулянки потрібно вмикати всі органи чуття: прислухатися до шуму дерев, співу птахів, вдихати аромати зелені та землі, звертати увагу на малюнок кори на деревах, торкатися їх тощо.

Японська сінрін йоку

Так чи інакше, всі поради щодо боротьби зі стресом спрямовані на те, щоб відволіктися від негативних думок і зосередитися на позитивних відчуттях, а також побільше відпочивати, особливо емоційно.

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання