Сб. Тра 18th, 2024

Що робити, якщо заважає лінь

Від Anna Лют 6, 2024
Коли заважає лінь

Ніхто не застрахований від такої людської якості, як лінь. Хтось долає цей стан і швидко включається в роботу, а для когось це нездоланний бар’єр, купа не зроблених справ і почуття розчарування в самому собі. Як це подолати? Якщо людина хоче кинути всі справи і повалятися на дивані перед телевізором, і при цьому її терзають докори сумління від свідомості невиконаних справ, а подолати себе немає ніякої можливості. Що робити з цим?

Іноді – зауважте, іноді! – полінуватися навіть корисно. Значить, організм просто втомився, і йому треба дати відпочити, але нетривалий час. Відпочивши, щоб не було “вигорання”, ви зможете працювати набагато продуктивніше.

Буває й такий варіант, коли людина на підсвідомому рівні навмисно відтягує момент виконання поставленого завдання, вивільняючи собі час на відпочинок і відкладаючи на останній момент свою роботу. Складається враження, що вона лінується, але це не так. Це може бути індивідуальна психологічна особливість даної особистості. Щоб швидко і продуктивно виконати завдання, такій людині необхідний не розмірений ритм життя, а певний стрес – у даному випадку цейтнот часу. Тоді посилюється її мозкова діяльність, і людина швидко вирішує поставлене завдання.

Щодо класичних лінощів, то це такий стан, коли людина не хоче або не може зробити те, що їй самій на цей момент потрібно або корисно. Лінь може дуже заважати досягненню цілей, розвитку особистості, поліпшенню якості життя.

Як же перемогти лінь і стати більш активним і продуктивним?

Перемогти лінь

Тут є кілька шляхів:

Визначте свої пріоритети та цілі. Щоб подолати лінь, важливо знати, навіщо ви робите ту чи іншу дію.

Читайте також:  Детокс для розуму: Як важливо відпускати негативні думки

Поставте собі конкретні, вимірні, досяжні, реалістичні та обмежені в часі цілі. Наприклад, не просто “хочу схуднути”, а “хочу скинути п’ять кілограмів за два місяці, а для цього я дотримуватимуся режиму здорового харчування, сну і відпочинку, займатимуся спортом тричі на тиждень”. Такі цілі допоможуть вам сфокусуватися на результаті та мотивувати себе.

Розбийте великі завдання на маленькі кроки. Іноді лінь виникає через те, що завдання здається надто складним або об’ємним і його взагалі не хочеться виконувати. Щоб не втрачати інтерес і не здаватися, спробуйте розділити завдання на простіші та коротші етапи. Наприклад, якщо ви хочете написати курсову роботу, то почніть із вибору теми, потім перейдіть до складання плану, потім знайдіть джерела, потім напишіть вступ і так далі за заздалегідь складеним конкретним планом. Кожен крок має бути здійсненним за один день, може менше або більше. Так ви будете бачити свій прогрес і відчувати задоволення від виконаної роботи.

Нагороджуйте себе за успіхи. Щоб підтримувати свою мотивацію і боротися з лінню, важливо самому перед собою цінувати свої власні досягнення і радіти їм. Придумайте собі невеликі нагороди за виконання кожного кроку або завдання. Наприклад, якщо ви зробили прибирання у квартирі, то можете дозволити самому собі подивитися улюблений фільм, серіал або передачу. Якщо ви закінчили складний проєкт, то можете замовити собі піцу, суші або що ви любите. Якщо ви прочитали складну для сприйняття книжку, то можете купити собі нову – тощо. Головне, щоб нагорода була приємною для вас і не суперечила вашим цілям.

Читайте також:  Наука про щастя: Стратегії для радісного життя

Часто люди, які лінуються, посилаються на відволікаючі фактори.

Необхідно позбуватися відволікаючих чинників. Лінь часто пов’язана з тим, що людині важко зосередитися на завданні і вона поринає в соціальні мережі, ігри, відео та весь цей відволікаюче-захоплюючий контент, який сьогодні заполоняє наші гаджети і від якого буває важко відірватися, але треба зробити над собою зусилля. Щоб уникнути цього, спробуйте створити собі комфортні умови для роботи чи навчання. Наведіть затишок біля вашого робочого місця. Вимкніть або приберіть подалі телефони, комп’ютер, телевізор, планшети та інші джерела розваг. Залиште тільки те, що вам потрібно для виконання завдання. Задайте собі певний часовий інтервал, протягом якого ви будете працювати без перерв і не відволікатися. Наприклад, 25 хвилин ви працюєте, п’ять хвилин дозволяєте собі відпочити, фізично розім’ятися, порухатися. Так ви зможете зосередитися на поставленому перед вами завданні та зробити його швидше і якісніше.

Нарешті, будьте ласкаві до самого себе. Ніколи не забувайте, що лінь – це не порок, а всього лише людська риса, притаманна кожному індивідууму тією чи іншою мірою. Не варто себе звинувачувати або критикувати за те, що ви іноді лінуєтеся. Головне, щоб це не заважало вам жити повноцінним і щасливим життям. Пам’ятайте, що ви можете перемогти лінь, якщо будете слідувати своїм цілям, планувати свій час, нагороджувати себе за успіхи, позбуватися відволікаючих чинників і бути добрішими до себе. Удачі в досягненні цих цілей!

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання