Нд. Вер 1st, 2024

Міфи про вагітність, у які всі марно вірять

Від InfoSvit Сер 21, 2024
Міфи про вагітність

Вагітність – не тільки найрадісніший і найдивовижніший час для жінки, а й найтривожніший. Кожна майбутня мама регулярно задається питанням: чи все вона робить правильно для здоров’я малюка. Часом поради та рекомендації від рідних і друзів, до яких прислухається жінка – не більше, ніж міфи.

Вагітна жінка в лікаря

Відсутність менструації – завжди вагітність

Вагітність – це завжди відсутність місячних. Але відсутність місячних – не завжди вагітність. Менструація може припинитися або «затриматися» з різних причин, починаючи від гормонального збою і закінчуючи прийомом низки ліків.

Також перепади ваги, занадто старанні тренування і зміна режиму харчування можуть негативно позначитися на функціонуванні жіночої репродуктивної системи.

Нерідкі випадки, коли причиною відсутності місячних став звичайний стрес.

Нудота вранці – сигнал про вагітність

Багато майбутніх мам дійсно протягом усього першого триместру стикаються з токсикозом. Це явище супроводжується частою нудотою, а часом і блювотою. При цьому не так мало вагітних, хто не зіткнувся з цим неприємним явищем і міг спокійно насолоджуватися першими місяцями вагітності.

Тяга до солоного

Ще один поширений міф, який не має нічого спільного з реальністю.

Читайте також:  Що робити, якщо дитина нічого не їсть

Варто зазначити, що тяга до солоного – не обов’язкова ознака вагітності, а сигнал організму про низку захворювань.

Так, солоними і солодкими продуктами багато хто просто заїдає стрес і нудьгу. Тяга до нездорової їжі також може бути викликана хронічним недосипом. Також солоні продукти стають обов’язковою частиною раціону людей, які багато часу приділяють тренуванням.

Варто зазначити, що деяким майбутнім мамам замість солоного хочеться солодкого.

Тяга до солодкого під час вагітності

Живіт, що швидко зростає, свідчить про двійню

У середньому ймовірність завагітніти близнюками у кожної жінки становить близько 3%. Водночас багато хто впевнений, що багатоплідна вагітність вирізняється яскравими симптомами: ранковою нудотою і швидким збільшенням ваги. Однак варто пам’ятати, що все індивідуально, і часом великий животик на ранніх термінах може свідчити про інші симптоми і причини.

Вагітна повинна їсти за двох

Майбутній мамі, безсумнівно, необхідні додаткові калорії та поживні речовини. Однак подвійні порції на користь не підуть.

Лікарі зазначають, що майбутній мамі для «харчування» малюка достатньо збільшити раціон лише на 200-300 калорій на день.

Початок вагітності означає кінець статевого життя

Статеві контакти не протипоказані ні на якому терміні вагітності. Шкоди малюкові це не принесе. Ба більше, інтим під час очікування дитини тільки зблизить майбутніх батьків.

Винятки в цьому випадку лише два: якщо лікар діагностував ускладнення, відніс вас до групи підвищеного ризику і рекомендував утримання; а також на останніх тижнях вагітності, коли близькість може спровокувати початок пологів.

Читайте також:  Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку

Вагітна жінка на ліжку

Вагітним заборонено літати

Всупереч поширеній думці, літати літаком під час вагітності безпечно. Особливо це стосується мам у другому триместрі, коли енергія б’є через край, а всі симптоми токсикозу вже минули. Однак варто пам’ятати, що перед перельотом необхідно проконсультуватися з лікарем.

Вагітність – найщасливіший час для жінки

З боку може здаватися, що кожна майбутня мама випромінює щастя і буквально світиться зсередини, але це не так.

Приблизно кожна п’ята жінка відчуває сильну тривогу або навіть впадає в депресію. Сильні емоційні коливання, страшні сни, постійні переживання за майбутню дитину часто супроводжують вагітність.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання