Пн. Гру 9th, 2024

Підготовка до першого класу: 7 речей, які вчителі хочуть від батьків

Від InfoSvit Сер 12, 2024
Підготовка дітей до першого класу

Якщо в тебе в домі майбутній першокласник, то, звісно, все вже готово до старту нового життя – куплено рюкзак, нагострено олівці, батьківські чати переміщено в окрему папочку… Дрібниць у такому важливому питанні немає, і, звісно, ти здогадуєшся, що все передбачити неможливо. Але спробувати варто – дізналися, що радять вчителі молодших класів.

Ось що пропонують освітяни для того, щоб полегшити дітям та їхнім батькам перехід із дитсадівської групи до класної кімнати.

Встановити розпорядок дня

Навіть якщо ви все літо допізна дивилися мультики або ходили зустрічати світанки на ставок, залишок серпня – достатній час для того, щоб перебудуватися. Дуже важливо, щоб кілька тижнів перед школою дитина лягала спати і прокидалася за новим графіком.

Більше матеріалу по темі: 5 важливих навичок, які дитина має опанувати до школи

Перший час у школі неминуче буде стресом і для батьків, і для дітей, а встановлення адекватного ситуації розпорядку знизить напруженість і навчить усіх планувати свій час по-новому.

Розвивати дрібну моторику

Стане в пригоді все – головоломки, пазли, пластилін… Заохочуй дитину користуватися ножицями і малювати і, навіть якщо ви пропускали цей пункт все літо, можна зайнятися зараз. Можна зібрати гербарій, склеїти колаж про школу: будь-яка з таких справ розімне пальчики і запустить нейрони в правильному напрямку. Вчителі молодших класів радять: навіть коли навчальний рік почнеться, залишай заняття з розвитку дрібної моторики в сімейному розкладі – нехай вони будуть короткими, але регулярними. Це не тільки дає додаткові навички, а й допомагає зняти напругу, що накопичилася (батькам, до речі, теж).

Читайте також:  Міфи про вагітність, у які всі марно вірять

Читати щодня

Так, це старомодне дозвілля, але ти не повіриш – чимало дітей приходять сьогодні в перший клас, читаючи по складах або взагалі ледве-ледве складаючи літери в слова, що стає великою проблемою і для класного керівника, і для інших дітей. Читати потрібно нехай потроху, але щодня. Ми, на жаль, одразу бачимо дітей, які багато часу проводять перед екранами і не читають узагалі. Це впливає і на успішність, і на поведінку.

Навчити відстоювати свої інтереси

Перед тим, як дитина вирушить до першого класу, батьки мають навчити її, як просити про допомогу і що робити, наприклад, у разі поганого самопочуття. Школа та її закони можуть просто приголомшити дитсадівську і тим більше домашню дитину. Тому гарний шлях – практикуватися, вигадуючи і розігруючи потенційні сценарії поведінки в складній ситуації.

Дати доручення

Постійні домашні обов’язки та доручення дисциплінують дитину та допомагають їй краще зрозуміти шкільні процеси. Потрібно починати з малого: шестирічка може поливати квіти та складати макулатуру, а дитина старшого віку цілком в змозі приготувати собі перекус або розкласти доставлені продукти.

Заохочувати незалежність

Якщо у дитини немає досвіду використання громадського туалету або вона ніколи самостійно не розпаковувала перекус (подумай і додай тут інші унікальні майбутні сценарії), ці питання варто також відрепетирувати на нейтральній території. Запас терпіння і вологих серветок – запорука успіху.

Читайте також:  Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку

Говорити про школу в позитивному ключі

Щоразу, коли батьки згадують школу в розмові, їм варто зосереджуватися на хорошому і змальовувати перший клас не як кінець вільного життя, а як початок нового, крутого етапу життя. Потрібно говорити з дитиною про нових друзів (або зустріч зі старими, з дитсадка чи з майданчика), нові навички, які вона опанує. Одяг і шкільне приладдя також варто обирати разом, щоб розділити радість підготовки.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання