Сб. Тра 18th, 2024

Дізнайтеся: чому позіхання заразне?

Від InfoSvit Бер 1, 2024
Позіхання заразне

Ось чому ви завжди позіхаєте, коли бачите, як позіхають інші люди.

Ви завжди позіхаєте, коли бачите, що хтось позіхає? Можливо, ви відчуваєте себе некомфортно, думаючи, що позіхати під час спілкування з кимось – це неввічливо. Але виявляється, що позіхання насправді заразливе і є абсолютно нормальним рефлексом. Дізнайтеся, чому позіхання заразливе. Попередження: прочитавши цю статтю, ви також можете позіхнути!

Позіхання

Спочатку давайте розберемося, що таке позіхання. Рейан Сагір, MBBS, бакалавр наук (з відзнакою), розповів Real Simple: “Позіхання складається з мимовільного широкого відкривання рота і максимального розширення щелепи з подальшим глибоким вдихом і повільним видихом. Зазвичай це супроводжується, коли ви втомилися або нудьгуєте. Наука, що стоїть за такою повсякденною подією, як позіхання, ще не до кінця вивчена. Тому вчені не зовсім впевнені в тому, “чому” позіхання. І цей загадковий рефлекс стає ще цікавішим, коли виявляється, що ваше позіхання може впливати на інших людей.

Чому позіхання заразливе?

Однією з найімовірніших причин, чому ми позіхаємо, коли бачимо, як позіхають інші, є емпатія. Сагір пояснює: “З віком ми покращуємо свій психосоціальний і неврологічний розвиток, сприймаючи позіхання інших людей як сигнал, що нам теж варто позіхнути”. І це стосується не лише позіхання. Підсвідоме копіювання інших, або ехофеномен, – це те, що ми робимо щодня, протягом усього дня. За словами доктора Сагіра, ми копіюємо слова, які використовують інші люди, та їхні дії, намагаючись відповідати їм. Можливо, за це відповідають дзеркальні нейрони. Це нейрони, які активуються, коли ми самі робимо щось, що щойно бачили, як це роблять інші люди. Ці дзеркальні нейрони допомагають нам “віддзеркалювати” дії інших.

Читайте також:  Межі похилого віку змістилися

Точну науку, що стоїть за позіханням і його заразністю, вчені все ще намагаються відкрити. Але за словами доктора Сагіра, рефлексу позіхання “…фізично неможливо протистояти, оскільки наш мозок запрограмований не робити цього”.

Жінка позіхає

Емпатія

Позіхання заразливе лише тоді, коли ваш мозок повністю розвинений. “Як психічно здорові дорослі, наш психосоціальний розвиток змушує нас позіхати, коли це роблять інші. Але у людей, які не мають належного психічного розвитку, заразного ефекту позіхання не спостерігається”, – розповів доктор Сагір в інтерв’ю Real Simple. Діти і дорослі з такими захворюваннями, як шизофренія або аутизм, позіхають тільки тоді, коли вони втомилися, а не у відповідь на інших людей. А коли у вас повністю розвинений мозок, ви, як правило, позіхаєте разом з людьми, які вам небайдужі. А не з тими, кого ви насправді не знаєте. “Наприклад, якщо позіхає член сім’ї, ви, швидше за все, позіхнете, ніж незнайома людина; це відбувається через емпатичний зв’язок, який встановлює наш мозок, ми більше ідентифікуємо себе з людиною, яка позіхає, і хочемо мимоволі віддзеркалювати її дії”.

Тепер ви знаєте трохи більше про позіхання! І наступного разу, коли хтось, кого ви любите, позіхне під час розповіді, ви будете знати трохи про “чому” і що стоїть за цим.

 

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання