Щастя – це не тільки питання обставин, а й стан вашого розуму. Хочете стати щасливішим? Спробуйте щодня говорити хоча б кілька надихаючих фраз собі та іншим людям. Це не лише зробить їх щасливими, а й позитивно вплине на ваш власний настрій.
“Я радий вас бачити”
Кожен із нас зустрічає на своєму життєвому шляху безліч людей. Важливо висловлювати свою радість від зустрічі з людиною, яка вам приємна або дорога. Не соромтеся показати іншій людині, що ви цінуєте її присутність у вашому житті. Це можна робити подумки, наприклад, заходячи в офіс, або сказати під час особистої зустрічі другу.
“У мене вийшло”
Спробуйте замінити фразу “мені довелося” на “у мене вийшло”. У чому ж різниця? Коли ми говоримо “мені довелося”, то маємо на увазі відсутність вибору, що призводить до відчуття жертви і невдоволення життям.
Вам також буде цікаво: Як стати щасливішим
Коли ми говоримо “у мене вийшло”, ми визнаємо, що самі зробили вибір, який привів до певного результату.
Наведемо кілька прикладів:
Замість “Мені доводиться вставати рано, щоб встигнути на роботу”, спробуйте сказати: “У мене виходить вставати рано і встигати на роботу”. У першому випадку ви акцентуєте увагу на тому, що ви були змушені зробити, і підкреслюєте своє роздратування щодо роботи. У другому випадку ви акцентуєте увагу на тому, що ви досягли бажаного результату. Погодьтеся, добре, коли є робота.
Вам не довелося готувати вечерю, а у вас вийшло приготувати смачну вечерю для всієї родини. Коли діти виростуть і почнуть жити самостійно, ви будете сумувати за цими сімейними вечорами.
“Я ні про що не шкодую”
Жалі можуть заважати нам жити повним життям. Коли ми постійно думаємо про те, що могло б бути, ми не можемо насолоджуватися тим, що у нас є зараз. Тому важливо навчитися відпускати жаль і рухатися далі.
“Розкажи більше”
Коли хтось ділиться з нами своїми переживаннями, ми часто поспішаємо дати йому пораду або вирішити його проблему. Однак, це може бути не завжди корисно. Фраза “Розкажи мені більше” показує співрозмовнику, що ви готові його вислухати. Це допомагає йому відчути себе почутим і дає можливість проаналізувати власні почуття та думки. Такий підхід – запорука близьких і довірливих стосунків з оточуючими.
“Ні”
Щаслива людина не боїться відстоювати свої кордони. Вона знає, що їй важливо, і не дозволяє оточуючим порушувати її особистий простір. Тому для щасливої людини “ні” – це природний спосіб захистити себе і свої інтереси. Вона відмовляється від того, що їй не подобається або не підходить, і не йде на поводу в оточуючих, боячись образити їх.
“…поки що”
Коли людина каже: “Я не можу…”, “Я не вмію…” або “Я не є…”, вона часто закриває для себе двері до нових можливостей. Однак, якщо додати до цього твердження уточнення “…поки що”, людина показує, що вона відкрита для навчання і розвитку. Тобто ви поки що чогось не вмієте, але вчитеся або працюєте над цим.