Нд. Тра 5th, 2024

Сеул обіцяє $2,3 млрд. допомоги на відновлення України

Від InfoSvit Кві 2, 2024
Президент Юн Сук Йол бере участь у 3-й сесії Саміту Групи 20Президент Юн Сук Йол бере участь у 3-й сесії Саміту Групи 20

НЬЮ ДЕЛІ – Південна Корея надасть пакет допомоги на загальну суму $2,3 млрд для відновлення зруйнованої війною України – $300 млн через міжнародні організації наступного року і $2 млрд у вигляді середньострокових кредитів під низькі відсотки з 2025 року, пообіцяв президент Юн Сук Йол під час виступу на саміті “Великої двадцятки” (G20) у неділю в Нью-Делі, Індія.

Окрім промови, Юн провів двосторонні зустрічі з лідерами Індії та низки інших країн в останній день свого візиту до Індонезії та Індії для участі в самітах Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) та G20. Він прибуде до Сеула рано вранці в понеділок.

“Після Другої світової війни міжнародне співтовариство заборонило застосування сили в міжнародних відносинах як суворий правовий принцип”, – сказав Юн під час свого виступу на 3-й сесії G20 під назвою “Одне майбутнє”.

“Щоб захистити цей принцип, війна в Україні повинна закінчитися і мир повинен бути відновлений якнайшвидше… Через солідарність з міжнародним співтовариством Республіка Корея буде здійснювати всеосяжні програми підтримки, що включають безпеку, гуманітарну допомогу і відновлення”.

Юн повідомив, що пакет підтримки почнеться з надання допомоги на суму 300 мільйонів доларів США наступного року за допомогою різних засобів, включаючи гуманітарну допомогу, гранти на розвиток і надання коштів Світовому банку або Європейському банку реконструкції та розвитку.

Наступним кроком буде надання 2 мільярдів доларів через Фонд економічного співробітництва та розвитку (EDCF), який є власною програмою Південної Кореї з надання кредитів під низькі відсотки для країн, що розвиваються. В Офісі президента заявили, що деталі щодо підтримки України через EDCF будуть оголошені у 2025 році.

Обіцянки відповідають зобов’язанням Сеула відігравати ключову роль у міжнародному співтоваристві для захисту правил порядку у світі. Це також стало подальшим кроком у відповідь на обіцянку Сеула підтримати відновлення Києва під час саміту Юна з президентом України Володимиром Зеленським у липні.

Читайте також:  Ціни на продовольство відновлюють зниження, незважаючи на тривалі загрози поставок

Перед початком сесії Юн приєднався до світових лідерів, які беруть участь у G20, і відвідав Раджгат, де Махатма Ганді був кремований після його вбивства в 1948 році. Юн та лідери посадили дерево і поклали вінок, щоб вшанувати пам’ять покійного політика.

Президент Юн Сук Йол розмовляє з президентом США Джо Байденом
Президент Юн Сук Йол розмовляє з президентом США Джо Байденом під час гала-вечері в рамках саміту “Групи 20” в Міжнародному конференц-центрі Бхарат Мандапам в Нью-Делі в суботу (за місцевим часом).

У кулуарах саміту G20 Юн тричі зустрічався з президентом США Джо Байденом і обмінювався з ним сердечними привітаннями.

За словами старшого секретаря президента Сеула зі зв’язків з громадськістю Кім Ен Хе, Юн сказав Байдену під час гала-вечері в суботу, що “тристороння схема співпраці між Південною Кореєю, США та Японією, створена в Кемп-Девіді минулого місяця, зробить великий внесок у прогрес Індо-Тихоокеанського регіону та світової спільноти”, в той час як американський лідер також зазначив, що співпраця трьох країн матиме позитивний вплив на їхні народи.

Юн також мав коротку зустріч з прем’єр-міністром Китаю Лі Цяном перед церемонією посадки дерев і висловив сподівання зустрітися з ним знову “протягом цього року”, очевидно, маючи на увазі тристоронній саміт Південна Корея-Японія-Китай, який прагне провести Сеул. Вони зустрічалися під час свого попереднього візиту до Джакарти, Індонезія, з нагоди саміту АСЕАН.

Під час саміту G20 лідери країн-учасниць домовилися про прийняття Африканського Союзу в якості нового члена. Крім того, вони підписали спільну декларацію, в якій детально виклали свої зобов’язання щодо сталого зростання, боротьби зі зміною клімату, зеленого розвитку, багатосторонніх інституцій для 21-го століття та інших питань міжнародного порядку денного.

Спочатку існували побоювання, що саміт вперше не зможе ухвалити спільну декларацію через розбіжності щодо війни в Україні. росія і Китай заперечували навіть проти формулювань, які вони погодили минулого року на саміті G20 на Балі.

Читайте також:  Ціни на продовольство відновлюють зниження, незважаючи на тривалі загрози поставок

Натомість у декларації було використано більш м’які формулювання, що описують ситуацію як “людські страждання і негативний додатковий вплив війни в Україні”, без конкретизації російського вторгнення. Україна критично поставилася до цього пом’якшення, а її Міністерство закордонних справ заявило, що в декларації “немає чим пишатися”.

Президент Юн Сук Йол розмовляє з прем'єр-міністром Китаю Лі Цяном
Президент Юн Сук Йол розмовляє з прем’єр-міністром Китаю Лі Цяном перед тим, як взяти участь у церемонії покладання квітів у Раджгаті, де було кремовано Махатму Ганді, в Нью-Делі, в неділю

Своєю участю у саміті G20 Юн завершив поїздку до Індонезії та Індії.

На самітах, пов’язаних з АСЕАН, Юн зосередився на тому, щоб підвищити інтерес членів АСЕАН і країн Тихоокеанського регіону до зростаючих ядерних і ракетних загроз з боку Північної Кореї.

Під час зустрічі з китайським прем’єром він виступив із застереженням проти потенційної військової співпраці між росією і Північною Кореєю і закликав Китай зіграти свою роль у стримуванні ядерних програм Пхеньяна, зазначивши, що “ядерна програма Північної Кореї не повинна підірвати зв’язки між Сеулом і Пекіном”. Юн також закликав двох постійних членів Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй забезпечити виконання резолюцій ООН щодо Північної Кореї.

Членам АСЕАН президент наголосив на важливості тристоронньої співпраці між Сеулом, Вашингтоном і Токіо, а також підкреслив прихильність блоку до підтримки регіональної стратегії АСЕАН на тлі зростаючої напруженості між Китаєм і країнами Південно-Східної Азії.

На економічному фронті Юн провів двосторонні саміти і зустрічі з більш ніж 20 країнами з метою завоювання нових ринків.

Під час візиту Юна Південна Корея та Індонезія підписали 22 меморандуми про взаєморозуміння щодо ядерної енергетики, мобільності, електромобілів та інших промислових секторів, а також уклали угоду про вільну торгівлю з Філіппінами.

“Уряд докладе максимум зусиль для здійснення подальших кроків за результатами цього візиту через канали економічного співробітництва з країнами-учасницями, щоб сприяти експорту та діяльності корейського бізнесу на місцях”, – заявив старший секретар президента з економічних питань Чхве Санг-Мок.

За матеріалами: koreatimes.co.kr

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання