Сб. Тра 18th, 2024

Перегляд в режимі інкогніто не захищає вас настільки, наскільки ви думаєте

Від InfoSvit Кві 3, 2024
Гугл - режим перегляду інкогніто

Попри те, що режим приватного перегляду веб-сторінок, відомий як “Інкогніто” в широко розповсюдженому браузері Google Chrome, існує вже майже десять років, юридичне врегулювання, пов’язане з тим, як він працює, привернуло нову увагу до цього загальнодоступного параметра.

Угода, оприлюднена в понеділок у федеральному суді, в першу чергу покликана забезпечити користувачам, які використовують режим “Інкогніто” в браузері Chrome, більшу конфіденційність під час роботи в Інтернеті, ніж вони мали раніше.

Хоча Google не платить споживачам жодних грошей, юристи, які подали позов у червні 2020 року, вважають, що суворіші гарантії коштуватимуть від 4,75 до 7,8 мільярда доларів, виходячи з оціночної вартості особистої інформації, захищеної угодою.

Майже в кожному великому браузері зараз є режим приватного перегляду. Ось що вони роблять і чого не роблять для серферів.

Що насправді робить приватний перегляд

Коли ви вмикаєте приватний режим браузера, подумайте про це як про новий старт.

Тобто всі переваги персоналізації браузера будуть відсутні: Ніяких пропозицій на основі вашої історії, автозаповнення буде майже недоступне, і вам доведеться входити у свої акаунти.

Як тільки ви закриваєте вікно інкогніто, ваш інтернет-браузер стирає історію відвідувань і всі файли cookie, які були створені під час цієї сесії, згідно з даними Mozilla Foundation, що означає – локально на вашому пристрої – ваш браузер не пам’ятатиме, де ви були, і не зберігатиме інформацію, яку ви заповнювали в будь-яких формах.

Читайте також:  Найкращі телефони Motorola 2024 року

Такий досвід має свої переваги. Наприклад, щоб пошукові запити на більш делікатні теми, такі як охорона здоров’я, не відображалися в історії браузера (що може призвести до появи пов’язаної з ними реклами). Або, можливо, вам потрібен додатковий захист під час серфінгу – або входу в облікові записи – на громадських комп’ютерах, наприклад, у бібліотеці або бізнес-центрі готелю.

Чого не робить приватний перегляд

Пам’ятайте, що сенс режиму приватного перегляду полягає не в тому, щоб приховати факт відвідування веб-сайту, а в тому, щоб приховати факт відвідування цього веб-сайту з вашого пристрою.

Режим інкогніто, як правило, не перешкоджає веб-сайтам, які ви відвідуєте, бачити ваше місцезнаходження через вашу IP-адресу, або не дозволяє вашому інтернет-провайдеру реєструвати ваші дії. Доки ваша IP-адреса видима, Фонд Mozilla заявляє, що ваша особистість і діяльність залишаються повністю відкритими для пошукових систем і третіх сторін (наприклад, рекламодавців), незалежно від того, в якому режимі ви переглядаєте сайт.

Щоб проілюструвати цю тезу, Google нещодавно погодився видалити мільярди записів, що містять особисту інформацію, зібрану від людей, які користуються інтернетом в режимі інкогніто, в рамках врегулювання судового позову, що звинувачує пошукового гіганта в незаконному стеженні. Компанія також повинна більш чітко розкрити інформацію про конфіденційність у своїх умовах надання послуг, щоб люди знали про свої зусилля зі збору даних.

Читайте також:  Як не нашкодити батареї смартфона швидкою зарядкою

Якщо федеральний суддя затвердить мирову угоду після судового засідання, призначеного на 30 липня, Google також буде зобов’язаний налаштувати режим інкогніто, щоб користувачі могли автоматично блокувати “куки”, які дозволяють третім особам відстежувати їх протягом наступних п’яти років.

Крім того, будь-які файли, які ви можете завантажити, або закладки, які ви створюєте під час приватного сеансу, не видаляються в кінці сеансу, а це означає, що ви все ще вразливі до комп’ютерних вірусів, шкідливих програм і реєстраторів натискання клавіш.

Чи є варіанти для більш приватного перегляду?

Віртуальна приватна мережа може створювати перешкоди для вашої IP-адреси, що ускладнює відстеження сайтів. Але використання VPN також піднімає додаткові питання безпеки, особливо для користувачів, які користуються безкоштовним або дешевим VPN-провайдером, якого вони не перевірили належним чином.

Деякі пошукові системи, такі як DuckDuckGo, більш орієнтовані на конфіденційність і зобов’язалися ніколи не збирати особисту інформацію і не відстежувати людей, які вводять запити на своєму сайті. А деякі браузери, такі як Tor, розроблені таким чином, щоб ускладнити стороннім трекерам і рекламодавцям можливість відстежувати вас.

Навіть з усіма цими варіантами, просто пам’ятайте, що навряд чи ви можете бути дійсно анонімними в Інтернеті.

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання