Сб. Тра 18th, 2024

Новий погляд на рутину: п’ять методів прибирання житла

Від InfoSvit Лют 2, 2024
Методи прибирання

У цій статті поговоримо про те, як правильно робити прибирання в будинку. Протерти пил, вимити підлогу, пропилососити – і готово! Але ні, у наведенні порядку теж є свої премудрості та нюанси.

Існує велика кількість методик прибирання, які на думку їхніх авторів зроблять цей виснажливий для більшості людей процес – веселим і навіть улюбленим.

Прибирай те, що можеш обійняти – метод належить американському письменнику і творцеві блогу про мінімалізм і продуктивність Zen Habits Лео Бабаута. Батько шістьох дітей, будучи прихильником “продуктивної простоти” радить прибирати на ходу. Наприклад, поїв – тут же помив тарілку, помітив бруд або пил – витер або підмів, забруднив плиту – протер. Також Лео Бабаута рекомендує:

  • прибирати в зоні, яку ви можете обхопити руками, поступово просуваючись до наступної зони обіймів.
  • сортувати речі за трьома категоріями: “Залишити”, “Викинути” і “Може стати в нагоді”. Якщо речі з останньої категорії в наступні шість місяців не стали в пригоді, їх без докорів сумління можна відправити в сміттєвий бак.

Сортування речей

“Флайледі” – система від домогосподарки Марли Сіллі. Жінка придумала метод 1999 року і сьогодні у спільноті Марли перебуває близько одного мільйона людей.

Суть методу полягає в щоденному 15-хвилинному прибиранні житла в певній послідовності: понеділок – дитяча, вівторок – кухня і передпокій, середа – спальня тощо. Перед початком прибирання ставте таймер і закінчуйте його відразу після сигналу. Крім цього, флайледі раз на тиждень необхідно організовувати “Годину благословення дому”. Таку назву Марла Сіллі дала годинному прибиранню, за яке треба помити підлогу, пропилососити і прибрати пил у всьому будинку.

Читайте також:  Що робити, якщо домашній собака став поводитися агресивно: запам'ятайте ці сигнали

І нарешті, слід гасити “гарячі точки” – це місця, в яких постійно скупчуються речі: журнальні чи кухонні столи, робоче місце тощо.

Залишай тільки те, що любиш – метод “КонМарі” від авторки книги “Магічне прибирання” Марі Кондо. Японська письменниця не сумнівається, що правильне прибирання здатне привести до ладу не лише дім, а й свої думки.

Головне завдання господарів за “КонМарі” залишати тільки ті речі, які викликають радість. Якщо річ навіює неприємні емоції, то подякуйте їй і викиньте. До слова, діалог із речами – це японська традиція, яка лежить в основі прибирання за технікою Марі Кондо.

Для максимального комфорту речі варто зберігати вертикально: акуратно складати або скручувати одяг, розвішувати в шафі від темного і теплого до світлого і легкого.

Зберігати речі вертикально

Метод “Анонімні ледащок” був вигаданий 1982 року Сандрою Фелтон після того, як жінка загубила дисертацію у своєму ж будинку. Усвідомивши свою неорганізованість, Сандра Фелтон, розробила власні правила, згідно з якими чистоту легше підтримувати там, де є постійний порядок, а він, своєю чергою, буде, якщо у кожної речі буде своє місце.

Метод “Анонімні ледарі” працюватиме, якщо:

  • привчати себе класти речі на місце;
  • просити про допомогу з прибиранням близьких;
  • розподіляти речі за трьома коробками: “Викинути”, “Продати або віддати”, “Прибрати на зберігання”;
  • не залишати на потім справи, що займають менше 30 секунд часу (миття однієї тарілки) – помили і забули;
  • періодично дивіться на свою оселю ніби збоку, щоб вирішити, що можна поліпшити.
Читайте також:  Як почистити чайник від накипу

“Запитай себе, що ти вхопиш у вогні” – закликає Елісон Ходжсон, засновниця методу палаючого будинку. Після пожежі у власному будинку, в якій сім’я Елісон встигла врятувати лише себе, ноутбук і фотоапарат американка вирішила переглянути ставлення до речей. За словами Елісон, вони так і не змогли пригадати, що ж зберігалося в далеких шафах, але ж ці речі колись було шкода викинути. Тому основна рекомендація під час розбору домашнього мотлоху – це залишати речі, які вас радують і які б ви схопили під час пожежі.

Використовуючи прості хитрощі, можна прибирати в домі із задоволенням, а можна покреативити і придумати свій власний метод прибирання. Головне не забувати: “Чистота – запорука здоров’я!”.

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання