Нд. Вер 1st, 2024

Нові опитування збільшують лідерство Трампа, зростає тиск на Байдена, щоб він пішов у відставку

Від InfoSvit Лип 5, 2024
Зростає тиск на Байдена, щоб він пішов у відставку

Віце-президент Камала Гарріс, схоже, є фаворитом на заміну президента у списку демократів, якщо він вирішить скласти повноваження.

Протягом тривалого часу Джо Байден вважав себе єдиним демократом, здатним перемогти Дональда Трампа. Він досяг успіху на президентських виборах 2020 року і повторив сильний результат на проміжних виборах 2022 року. Байден мав стати перехідним президентом з історичною місією подолати мандат Трампа і передати естафету новому поколінню. Однак його попередник витримав поразку і взяв під контроль Республіканську партію. Трамп знову є кандидатом на перемогу, але опитування після дебатів в Атланті минулого тижня вказують на те, що президент не зможе його перемогти. Це посилює тиск на Байдена, щоб він зняв свою кандидатуру. Водночас Камала Гарріс стає фаворитом на його місце.

Медійний, політичний і фінансовий наступ на кандидатуру президента не припиняється. Цієї середи престижна газета Boston Globe у редакційній статті закликала його піти у відставку. У той же час другий конгресмен публічно закликав його піти у відставку. Донори також закликали до зміни кандидата. Байден категорично заперечує, що розглядає можливість виходу з перегонів за переобрання. Однак, якщо президент переконається, що у нього немає шансів бути обраним, шанси на те, що він викине рушник, зростають у кілька разів.

У середу вдень губернатори-демократи з усієї країни зімкнули ряди з президентом на зустрічі в Білому домі, на якій також була присутня віце-президент Камала Гарріс, перший кандидат на посаду глави держави. “Президент – наш кандидат. Президент – лідер нашої партії”, – заявив наприкінці зустрічі губернатор штату Меріленд Вес Мур. Хоча губернатори висловили свою підтримку президенту, всі вони дійшли висновку, що найважливіше – перемогти Дональда Трампа на виборах 5 листопада, що є важливим натяком.

Губернатори штатів Нью-Йорк Кеті Хочул, Міннесота Тім Вальц і Меріленд Вес Мур
Губернатори штатів Нью-Йорк Кеті Хочул, Міннесота Тім Вальц і Меріленд Вес Мур (зліва направо) біля Білого дому в середу.

Опитування починають вказувати на вирішальний розрив між двома кандидатами. Цієї середи газета The New York Times опублікувала опитування, проведене Сієнським університетом, яке стверджує, що розрив у намірах голосувати на користь Трампа подвоївся з 3 до 6 пунктів серед ймовірних виборців, так що зараз між двома кандидатами 49% обрали б Трампа, а 43% – Байдена. Серед зареєстрованих виборців розрив ще більший (49% до 41%). Ніколи ще Трамп не мав такого великого відриву в опитуванні The New York Times, однієї з газет, яка відкрито закликала до його відходу.

Зростаючий розрив

Розрив також б’є всі рекорди в опитуванні Wall Street Journal, опублікованому в середу. Консервативно налаштована фінансова газета дає Трампу перевагу в шість пунктів над Байденом в цілому по країні, коли ставить вибір між ними: 48% проти 42%. Розрив залишається таким же (але 42% проти 36%), якщо враховувати Роберта Ф. Кеннеді-молодшого та решту незалежних кандидатів. Вісімдесят відсотків вважають, що Байден застарий для повторних виборів, і майже половина виборців (47%) замінили б обох кандидатів у бюлетені, якби могли. Опитування CNN також оцінює розрив у шість пунктів.

Ці опитування приєднуються до інших, опублікованих останніми днями, в яких ефект від дебатів видається дещо меншим. Можливо, не лише особиста зустріч, а й подальше обговорення придатності Байдена підриває його підтримку. Середні показники соціологічних агрегаторів почали скорочувати розрив. FiveThirtyEight, який давав Байдену невелику перевагу перед дебатами, у середу вже випереджав Трампа на 2,3 пункти, що є найбільшим розривом відтоді, як обидва кандидати отримали номінацію у “супервівторок” на початку березня.

Інший агрегатор, RealClearPolitics, дає Трампу перевагу в 2,9 пункту, що є найбільшим показником з січня. Портал Metaculus, спільнота прогнозування, що складається з тисяч користувачів, підрахував, що кандидат від республіканців має 64% шансів повернутися до Білого дому, порівняно з 24% для Джо Байдена. Інвестори експериментального ринку PredictIt часом давали Камалі Гарріс більше шансів бути обраною, ніж самому Байдену.

Читайте також:  Без грошей для України: палата представників США проголосує за допомогу Ізраїлю

У 2020 році, за чотири місяці до виборів, Байден мав перевагу в опитуваннях на дев’ять пунктів. Зрештою, він виграв вибори, отримавши 51,25% голосів виборців проти 46,8% у Трампа. Незважаючи на різницю в сім мільйонів голосів, перемогу демократа вирішили кілька десятків тисяч бюлетенів у кількох вирішальних штатах. Оскільки виборча система надає перевагу сільським і малонаселеним штатам з республіканською більшістю, кандидату від Демократичної партії необхідно виграти кілька пунктів у народному голосуванні, щоб мати більшість у колегії виборщиків, яка обирає президента. Гілларі Клінтон виграла всенародне голосування у 2016 році (48%-46%), але не була обрана президентом.

Поки що президент намагається довести, що промахи, вагання і незакінчені речення під час перших дебатів були випадковістю, спричиненою втомою, застудою, болем у горлі та зміною часових пояснень (це останнє виправдання або, за словами Байдена, пояснення, хоча він готувався до дебатів у Кемп-Девіді, штат Меріленд, протягом тижня). Наступного тижня він матиме шанс випробувати себе в телевізійному інтерв’ю, кількох радіо-інтерв’ю та прес-конференції. “Я балотуюся. Я лідер Демократичної партії. Ніхто мене не виганяє”, – сказав він у середу під час телефонної розмови зі співробітниками передвиборчого штабу, в якій також брав участь Гарріс. Газета The New York Times, яка повідомила, що Байден сказав союзнику, що він розглядає можливість відмовитися від участі у виборах, пізніше спростувала це твердження після категоричного заперечення з боку Білого дому і залишила все як є. Байден визнав, що попереду на його кандидатуру чекають вирішальні дні.

У радіоінтерв’ю з радіоведучим Ерлом Інгремом, уривки з якого були опубліковані, Байден сказав: “У мене була погана ніч. І справа в тому, що, знаєте, вона була….. Я облажався. Я зробив помилку”. При цьому він просить не зосереджуватися так сильно на дебатах: “Це 90 хвилин на сцені. Подивіться, що я зробив за три з половиною роки”, – додав він.

Події розвиваються настільки швидко, що телеканал ABC, який планував випустити в ефір інтерв’ю з Байденом у неділю, вирішив запланувати його на вечір п’ятниці в прайм-тайм. Тиск надзвичайний. З одного боку, Байден поспішає змінити наратив. З іншого боку, інтерв’ю може застаріти, якщо його тримати довше, ніж потрібно.

Новий тиск

Цієї середи другий конгресмен закликав Байдена піти у відставку для переобрання. Це Рауль Гріхалва з Арізони, який приєднався до Ллойда Доггетта з Техасу. Це лише двоє з понад 250 представників і сенаторів Демократичної партії в Конгресі, але є набагато більше тих, хто висловив сумніви з цього приводу, навіть не закликаючи президента відкрито кинути рушник. “Сумна реальність полягає в тому, що статус-кво, швидше за все, принесе нам президента Трампа”, – сказав у своїй заяві Сет Моултон, представник штату Массачусетс. “Коли ваша поточна стратегія не працює, рідко буває правильним рішенням подвоїти зусилля. Президент Байден не збирається ставати молодшим”, – додав він. Декілька інших зробили схожі коментарі.

Джо Байден на заході в Білому домі в середу.
Джо Байден на заході в Білому домі в середу.

У середу президент взяв участь у церемонії вручення медалей напередодні Дня незалежності, банківського свята в США. Він читав свою промову на екрані, але його рухи і жести все ще залишаються рухами і жестами старої людини. У 81 рік його фізичне погіршення очевидне, і гіпотетичний другий термін означав би, що він перебуватиме на посаді до 86 років. Тим не менш, президент, здається, поки що переконаний, що він може змінити сприйняття виборців, активізувавши свій порядок денний.

Читайте також:  Трамп заявив, що "заохочував" би росію нападати на союзників по НАТО, які не сплачують свої рахунки

Не всі впевнені в цьому. Тиск також чиниться з боку фінансових кіл. Кілька донорів почали висловлювати сумніви. Головний з них – співзасновник Netflix Рід Гастінгс, який закликав президента вийти з перегонів: “Байдену потрібно відійти в сторону, щоб дозволити енергійному лідеру демократів перемогти Трампа і забезпечити нам безпеку і процвітання”, – сказав він у заяві, яку вперше опублікувала The New York Times, газета, яка найактивніше наступає на президента.

Якщо Байден піде у відставку – а це величезне “якщо” – ще невідомо, хто прийде йому на зміну. Джим Клайберн, давній друг і довірена особа Байдена, заявив, що підтримає проведення “міні-праймеріз” напередодні Національного з’їзду Демократичної партії, який розпочнеться 19 серпня в Чикаго. Демократ з Південної Кароліни запропонував альтернативний вибір делегатам під час віртуального поіменного голосування, яке демократи планують провести перед самим з’їздом. Виступаючи на CNN, Клайберн сказав, що віце-президент Камала Гарріс, губернатори та інші можуть приєднатися до конкурсу: “Це було б чесно по відношенню до всіх”.

Імпульс Гарріс

Віце-президент виглядає фаворитом гіпотетичної спадкоємності, хоча у неї також є недоброзичливці всередині партії. Рішення Гарріс видається найбільш послідовним, а також таким, що полегшує розпорядження всіма грошима, зібраними під час кампанії Байдена-Гарріс. Делегати, яких Байден здобув на праймеріз, також певною мірою належать йому.

Клайберн віддав їй перевагу в ефірі CNN, а лідер демократичної меншості в Палаті представників Хакім Джеффріс також заявив, що підтримає її кандидатуру в разі зняття Байденом своєї кандидатури, повідомляє The Washington Post. Тім Райан, відомий колишній конгресмен-демократ, відкрито підтримав її у статті в Newsweek. Очевидно, що вирішальною буде думка Байдена, який останніми днями тримав її поруч під час передвиборчих дзвінків та зустрічей з губернаторами.

Камала Гарріс, минулого тижня на заході у Феніксі (штат Арізона).
Камала Гарріс, минулого тижня на заході у Феніксі (штат Арізона).

Вибір когось замість Гарріс, першої жінки-кандидата у віце-президенти, яка до того ж є донькою індійця та ямайця і здатна мобілізувати голоси чорношкірих, може стати відповідальністю для демократів. Вона була непопулярною під час свого перебування на посаді, частково через те, що їй давали складні або нездійсненні завдання, такі як боротьба з причинами імміграції. Однак вона починає випереджати Байдена в деяких опитуваннях, виділяється як захисниця прав на аборти і не має тієї негативної реакції з боку молоді та арабських виборців, яка супроводжує президента. 59-річна Гарріс має вищий національний профіль, ніж інші потенційні претенденти. Однак вона також викликає відторгнення у деяких сегментах електорату, з якими Байден мав найкращі зв’язки, особливо серед білих працюючих виборців.

Про те, що Гарріс є фаворитом, свідчить той факт, що вона стала об’єктом нападок з боку кампанії Трампа, яка запустила рекламу зі слоганом: “У листопаді цього року голосуйте за республіканців. Зупиніть Камалу”.

Команда колишнього президента також виступила в середу з деструктивною заявою: “Всі демократи, які закликають до відставки корумпованого Джо Байдена, колись підтримували Байдена і його провальну політику, яка призвела до екстремальної інфляції, відкритого кордону і хаосу всередині країни і за кордоном”, – йдеться в ній.

“Не робіть помилки: демократи, основні ЗМІ та болото змовилися, щоб приховати правду від американської громадськості: Джо Байден слабкий, невдаха, нечесний і непридатний для Білого дому”, – йдеться далі в тексті, який приписують радникам виборчої кампанії Крісу ЛаСівіті та Сьюзі Уайлс. “Кожен з них брехав про когнітивний статус Джо Байдена і підтримував його згубну політику протягом останніх чотирьох років, особливо другий пілот Камала Харріс”, – підсумовується в тексті.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання