Ср. Жов 30th, 2024

Наука про щастя: Стратегії для радісного життя

Від InfoSvit Лют 13, 2024
Радісне життя

Життя іноді буває безладним і непередбачуваним. Ми приймаємо не найкращі рішення, або речі виходять з-під нашого контролю, або ми страждаємо від невдалих наслідків вибору інших людей.

Те, як ми реагуємо на певні події та ситуації, наповнює наше життя більшою чи меншою надією, радістю чи стражданням. Мати більше надії, радості та щастя – це свідомий вибір.

Як говорить відома цитата: “Важливо не те, що з тобою відбувається, а те, як ти на це реагуєш” – Епіктет.

Пропонуємо вашій увазі кілька стратегій, які допоможуть вам жити радісним життям:

Знайдіть і розставте пріоритети своєї мети.

Пріорітети для мети

Радість полягає в тому, щоб знайти свою мету і жити нею. У вас є покликання, завдання, щось, що ви можете зробити, щоб служити і покращувати світ. Знайти мету життєво важливо для того, щоб жити радісним і повноцінним життям. Деякі люди знаходять сенс у своїй роботі, але ви також можете знайти його, добровільно віддаючи свій час і ресурси на благо громади чи суспільства.

Читайте також: Як стати щасливішим

Подумайте про те, чим ви захоплені, що робить позитивний внесок у світ; можливо, ваш дар або пристрасть – це те, що ви робите добре і що дозволяє вам отримувати дохід. Існує велика ймовірність, що це ваше покликання. Коли ви знайдете свою мету і розставите пріоритети, у вас з’явиться те, на що ви будете з нетерпінням чекати і заради чого прокидатиметеся щоранку. Реалізація вашого призначення наповнює ваше життя радістю і сенсом, що веде до щасливого і задоволеного життя.

Читайте також:  Як стати щасливішим

Плекайте стосунки.

Коли ми дивимося на столітніх людей з Блакитних зон, то бачимо, що вони надають великого значення своїм соціальним стосункам з друзями та родиною і плекають їх. Вони живуть простим життям, і одним з головних напрямків їхньої діяльності є побудова і розвиток стосунків, що підтримують.

Навіть у 90 років ці люди виглядають підтягнутими, здоровими, щасливими та вільними від хронічних захворювань завдяки своєму способу життя та сімейній підтримці. Ми вчимося у цих людей з блакитних зон мудрості плекання здорових стосунків; це основа щасливого життя. Нам усім потрібна підтримка, плече, в яке можна поплакатися, і друзі-однодумці, з якими можна розділити радощі життя.

Відпустіть речі, які більше не служать нам.

Життя має різні етапи, кожен з яких вимагає іншої, більш розвиненої версії вас. Щоб жити радісним життям, навчіться відпускати речі, людей, ситуації та спогади, які більше не служать вам і не підтримують вашу віру та цінності. Будьте сміливими і чітко усвідомлюйте, хто і що заслуговує на те, щоб перейти в наступний сезон вашого життя.

Прийняття процесу відпускання веде до щасливішого життя. Щоб жити радісніше, навчіться відпускати певні установки, наприклад, перфекціонізм і уявлення про те, яким, на вашу думку, життя “має бути” або яким “могло б бути”. Живіть теперішнім моментом і очистіть своє життя, серце, душу і розум від звичок, негативного мислення, токсичних стосунків і почуття жалю, провини чи сорому з минулого. Навчіться відпускати будь-який емоційний багаж, який може заважати вам жити радісним життям.

Читайте також:  Що робити, якщо ні на що немає сил, і як знаходити ресурси?

Будьте добрими та співчутливими до себе.

Для того, щоб жити щасливішим життям, дуже важливо розвивати свої стосунки з собою. Це може означати бути добрим і співчутливим до себе, не говорити про себе негативно. Це може означати проявляти співчуття і прощення та добре ставитися до себе, наприклад, брати час після роботи, щоб відпочити і розслабитися, замість того, щоб перевтомлюватися, покращувати свій психічний і емоційний стан, піклуватися про своє тіло і робити все, що збагачує ваше життя і душу.

Щоб бути щасливішими та емоційно здоровішими, ви повинні відмовитися від негативного самонавіювання, переналаштувати та переосмислити своє мислення, щоб бути більш позитивними та підтримувати себе. І спостерігайте, як ваше життя змінюється від страждань до радості.

Цінуйте себе

Радість може виглядати по-різному для кожної людини. Те, що ви сприймаєте як радість, може не бути нею для когось іншого. Хтось знаходить радість у розвитку стосунків, а хтось віддає перевагу “особистому часу” на самоті.

Нарешті, не забудьте спочатку наповнити свою чашу, щоб у вас було чим поділитися, а потім перелити її в інших. Не можна наливати з порожньої чаші, тому знайдіть свою мету, робіть те, що збагачує ваше життя, відкиньте все, що вам більше не служить, покладайтеся на інших і більше смійтеся, щоб жити радісним життям. Знайдіть свою версію радості, щоб відкрити своє найкраще життя!

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання