Сб. Сер 31st, 2024

Найкращі способи захистити свої статки: 8 стратегій, щоб захистити свої заощадження

Від InfoSvit Сер 13, 2024
Способи захистити свої статки

Якщо ви прагнете захистити свої статки, важливо пам’ятати, що найкращі стратегії для збереження ваших заощаджень часто відрізняються від стратегій для їх примноження. Збереження ваших статків – це набагато більше про зменшення ризику, ніж про примноження потенційних прибутків.

Ось вісім стратегій захисту ваших статків і те, як вони працюють.

8 стратегій для збереження вашого багатства

Ці стратегії охоплюють різноманітні способи збереження ваших грошей – від суто поведінкових змін до тонкощів інвестування.

1. Припиніть витрачати більше, ніж заробляєте

Якщо ви витрачаєте більше, ніж заробляєте, то надлишок повинен вийти з вашого багатства. Іншого шляху просто не існує. Отже, перший і найпростіший спосіб захистити своє багатство – не витрачати надмірно свої доходи.

Це легше зробити, коли ви працюєте, оскільки ви отримуєте регулярний дохід. Однак, якщо ви вийшли на пенсію і живете переважно на фіксований дохід, це може бути складнішим завданням. У будь-якому випадку, вам потрібно ретельно планувати свій дохід, щоб не проїдати своє багатство.

Менше витрачайти, чим заробляєте

2. Не забувайте про інфляцію

Інфляція – це тихий вбивця, принаймні для багатства. Щороку інфляція зменшує вашу купівельну спроможність, тому якщо ваш портфель не відповідає темпам інфляції, то ви втрачаєте купівельну спроможність, як мінімум. Новим пенсіонерам може бути легко забути про цей факт, коли вони складають свій перший бюджет.

Отже, якщо ви пенсіонер, вам потрібно закласти в бюджет ключові витрати, такі як ліки, медичне обслуговування та оренда житла, з урахуванням інфляції. Ті, хто ще працює, мають можливість отримати підвищення, щоб збільшити свою купівельну спроможність, але інвестування також може допомогти будь-кому підвищити свою купівельну спроможність.

Читайте також:  Як перестати витрачати гроші: 10 порад, які допоможуть зберегти контроль

Не забувайте про інфляцію

3. Закрийте свій банківський рахунок

Багато фінансових експертів вважають, що практично всі ваші гроші повинні бути інвестовані, а банківський рахунок – це лише транзакційний рахунок для оплати рахунків і зберігання резервного фонду з витратами на шість місяців. На банківському рахунку ви не зможете часто перемагати інфляцію. (Див. пункт 2).

Тим не менш, високоприбутковий ощадний рахунок в Інтернеті – найкраще місце для рахунку на випадок надзвичайних ситуацій. Цей рахунок допомагає захистити ваше багатство, гарантуючи, що вам не доведеться використовувати свої високоприбуткові інвестиції у важкі часи. Ви використовуєте свій резервний фонд і даєте своїм інвестиціям час на відновлення.

4. Відрегулюйте розподіл активів та диверсифікуйте їх

Розподіл активів – це процес розподілу ваших інвестицій по різних кошиках залежно від їхньої потенційної прибутковості, ризику та вашої власної фінансової ситуації. Правильний розподіл активів відповідає вашим фінансовим цілям і допомагає вам примножити свої статки, захистити їх або досягти чогось середнього.

Наприклад, багато фінансових консультантів рекомендують тим, хто наближається до пенсії, більше інвестувати в облігації. Облігації, як правило, менш волатильні, ніж акції, і з часом приносять стабільний, хоча й нижчий, дохід. Натомість тим, хто потребує більшого зростання, варто обирати акції, які мають значно вищий потенційний дохід, але й значно вибоїстіші на шляху до нього.

Інвестори, які шукають щось середнє, можуть вкладати частину коштів в акції, а частину – в облігації, що допоможе вирівняти дохідність портфеля і водночас отримати певний приріст. Дуже важливо, щоб ваші інвестиції також пропонували диверсифікацію- з широким вибором акцій та облігацій.

5. Поговоріть з фінансовим консультантом

Хороший фінансовий консультант може додати тонну цінності у ваше життя, допомагаючи вам побачити можливості, про які ви раніше не знали, і взагалі пропонуючи корисні поради, які максимізують ваш добробут. Радник повинен добре розумітися на ринку і знати, які можливості доступні для вас.

Хороший фінансовий консультант повинен вислухати ваші потреби, а потім розробити фінансовий план, який відповідатиме цим потребам. Радник також може допомогти вам уникнути надмірної консервативності ваших інвестицій або надмірної агресивності, що означає, що ви зможете досягти балансу, який працює для вас.

Читайте також:  Кому не бажано займатися бізнесом

6. Отримуйте гарантований дохід з ануїтетом

Якщо ви хочете захистити своє багатство, ануїтет може вам допомогти. Ануїтет може забезпечити фіксований дохід протягом тривалого періоду часу, навіть довічно, пропонуючи впевненість у гарантованому доході. Деякі ануїтети можуть навіть запропонувати потенціал для значного зростання багатства завдяки захисту.

Ануїтети можуть перекласти ризик захисту ваших статків на страхову компанію, яка надає ануїтет, але це також може коштувати значних витрат. По суті, ви можете обміняти набагато більше багатства на (уявну) безпеку доходу, яку пропонує ануїтет. Але деякі ануїтети – наприклад, фіксовані ануїтети – можуть не захистити вас від інфляції з часом.

7. Грайте в атаку з фондами акцій

Як кажуть, сильний напад – найкращий захист. Так само і з інвестуванням. Інвестиції в акції з довгостроковою перспективою можуть бути найкращим способом захистити свої статки.

Збільшивши свій портфель до великого розміру, ви матимете достатньо коштів, навіть якщо ринок буде працювати погано протягом деякого часу. Почніть рано, заощаджуйте багато і дайте їм скластися з фондами акцій, а потім не хвилюйтеся через падіння ринку.

8. Дізнайтеся, як працюють особисті фінанси

Найкраща стратегія захисту вашого багатства – це знання того, що ви робите. Навіть якщо ви працюєте з фінансовим консультантом, ви повинні розуміти, чому рекомендована ним стратегія має сенс для вашої фінансової ситуації та цілей. Таким чином, знання того, як працюють особисті фінанси, захищає ваше багатство.

Багато радників мають бути фідуціарними, тобто діяти у ваших найкращих інтересах. Коли ви краще розберетеся в особистих фінансах, ви зможете краще оцінити, наскільки їхні рекомендації відповідають вашим потребам – або не відповідають. Крім того, ви зможете ставити більш обґрунтовані запитання і по-справжньому контролювати свій фінансовий світ, навіть якщо вам знадобиться допомога у складних ситуаціях.

Підсумок

Захист ваших статків вимагає інших стратегій, ніж якщо ви прагнете їх примножити, і ви захочете адаптувати будь-яку стратегію до ваших конкретних фінансових потреб і ситуації. Співпраця з фінансовим консультантом або коучем може допомогти вам знайти стратегії, які найкраще підходять саме вам.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання