Сигарети й алкоголь тільки нашкодять
Краще не випивати і не курити перед виходом на вулицю, якщо за межами будинку колюча холоднеча. Алкогольне сп’яніння завадить усвідомлювати, холодно вам чи тепло. Речовини, що вдихаються під час паління, порушать циркуляцію крові, але ж вона головний постачальник тепла в різні точки організму.
Їжа – найкращий захист від холоду
Гарненько підкріпіться, вирушаючи на прогулянку. Замерзання надовго відтермінує їжа, в якій багато калорій. Пити гарячий чай або каву перед виходом на мороз не рекомендується. Краще відкласти це до повернення в тепле приміщення.
Проведіть деякий час у “передбаннику”
Там ми назвемо, наприклад, під’їзд багатоквартирного будинку. Пояснюємо: виходячи з квартири, затримайтеся на кілька хвилин у під’їзді, щоб м’яко адаптуватися до зниження температури навколо вас. Тут прохолодніше, ніж удома, але тепліше, ніж на вулиці. У під’їзді одягніть рукавички, так руки дійсно довше не замерзають.
Не носіть тісне взуття
Узимку взуття має відповідати вашому розміру або бути трохи більшим, ніж треба. Розмір черевиків і чобіт має допускати, що ви надягнете вовняні шкарпетки.
Слідкуйте за кольором шкіри
Якщо ви виявите, що якась ділянка шкіри різко зблідла, треба швидко зайти в тепле приміщення. Раптова зміна кольору говорить про обмороження. Взагалі до кольору шкіри треба постійно стежити за власними відчуттями. Щойно вам здалося, що ви замерзаєте, вирушайте в найближче місце, закрите від вуличного холоду. Це можуть бути магазини, кафе, аптеки тощо. За 5-10 хвилин, які ви проведете там, встигнете зігрітися, а потім можна продовжити свій шлях.
Дихайте носом
За можливості треба намагатися дихати носом – не розкривайте рота. Вдихи і видихи мають бути рівномірними і не дуже глибокими. Можна робити їх у такт крокам – найвірніший інтервал.