Сб. Тра 4th, 2024

Кіпр від А до Я: що потрібно знати під час поїздки на цей острів

Від InfoSvit Кві 24, 2024
Острів Кіпр

Сонячний середземноморський острів Кіпр пропонує своїм гостям широкий вибір розваг і прекрасну природу. Любителі світової історії можуть насолоджуватися яскравими свідченнями стародавніх часів, поціновувачі природи – морем і горами, а ті, хто шукає спокійного відпочинку, – чудовими курортами та готелями. А найголовніше – нескінченно смачна їжа та гостинність місцевих жителів.

Ми зібрали найнеобхіднішу інформацію для тих, хто планує або розглядає можливість поїздки на прекрасний Кіпр.

Кіпр – третій за величиною острів Середземномор’я, розташований на перехресті трьох континентів – Європи, Африки та Азії. На Кіпрі можна побачити не тільки флору і фауну трьох континентів, а й культурні сліди, залишені греками, фінікійцями, турками, французами та англійцями.

Факти, які варто знати:

  • Мова – грецька (південна частина) і турецька (північна частина);
  • Гроші – євро;
  • Часовий пояс – східноєвропейський літній час (такий самий, як у Латвії);
  • Рух – рух здійснюється лівою стороною дороги. На острові добре розвинене автобусне сполучення, але, якщо ви хочете дістатися до гір, краще орендувати приватний автомобіль. Також можна скористатися послугами таксі;
  • Ціни – обід на людину в ресторані середнього рівня коштує близько 15 євро, капучино – близько 3,50 євро, пляшка води об’ємом 0,33 літра – 0,83 євро.
  • Чайові – прийнято залишати чайові за дрібні послуги: прибирання номера, винесення багажу, обслуговування столу. Офіціантам у ресторанах рекомендується залишати 10% від рахунку;

Клімат

На Кіпрі дуже сонячно. У році налічується від 300 до 340 сонячних днів. Літній сезон триває з березня по листопад. Липень і серпень – найспекотніші місяці, температура піднімається до +40 градусів. Середня літня температура становить +25-30°C. Місцеві жителі кажуть, що з березня по листопад – це літо, а все інше – весна. Навіть у той час, який місцеві жителі називають весною, ви можете купатися в морі, оскільки температура води не опускається нижче 18-19 градусів.

Читайте також:  Любите тюльпани? Найкрасивіший сад Європи Кьокенхоф знову відкрився для відвідувачів

Перебування

Громадяни і негромадяни Латвії можуть перебувати на Кіпрі до 90 днів упродовж півроку. Громадяни Латвії також можуть в’їжджати на Кіпр з картою eID, а негромадянам для поїздки необхідний паспорт. Проїзний документ має бути дійсним до кінця поїздки.

Специфіка готелів

Готелі Кіпру діляться на п’ять категорій: від однієї до п’яти зірок, а апартаменти класифікують за літерами: A, B, C. Готелі в курортних центрах, порівняно з готелями тієї ж категорії, розташованими далі від центру, зазвичай мають меншу площу і невеликі басейни.

Важливо зазначити, що не всі готелі на березі моря мають власні пляжі.

Найкращі курорти – Ларнака, Лімассол, Протарас, Айя-Напа.

Що подивитися

Ларнака. Третє за величиною місто в південній частині острова, другий за значимістю порт, має свій аеропорт. Ларнака славиться своєю пляжною набережною, засадженою пальмами. Перехожих приваблюють маленькі симпатичні крамнички і затишні кафе. Ларнака також відома своєю історією і безліччю музеїв. У Ларнаці варто відвідати археологічний музей, церкву Св. Лазаря, мусульманський храм Хала Султан Текке і прилегле соляне озеро. Ларнака розташована за 45 кілометрів на південний схід від Нікосії, столиці Кіпру.

Фламінго на Кіпрі

Айя-Напа. Невеликий курорт, який зачаровує любителів не тільки історії, а й гучних вечірок. У центрі курорту музика і танці цілу ніч безперервно – одна з найпопулярніших розваг. Монастир в Айя-Напі, тим часом, приваблює поціновувачів середньовіччя. Ця будівля в стилі італійського Ренесансу схожа на бастіон. Кіпріоти із задоволенням показують туристам пляж Лара, де ландшафт нагадує африканську савану і де відкладає яйця рідкісний вид черепах – каретта.

Айя-Напа - курорт на Кіпрі

Нікосія. Це місто є не тільки столицею Кіпру, а й розділовою лінією, яка ділить острів на дві частини: контрольовану греками (південь) і турками (північ). Старе місто, сповнене архітектурних пам’яток, оточене високим муром, збудованим венеціанцями в XVI столітті. Воно також рясніє всілякими кафе, пабами і ресторанами. Прогулюючись старим містом, ви немов потрапляєте в минуле – тут збереглися вузькі вулички і старі будівлі, а вікна прикрашені роботами місцевих майстрів.

Читайте також:  Вхід до головної мечеті Стамбула став платним для туристів

Нікосія - КІпр

Пафос. Це ідеальне місце для тих, хто хоче дізнатися більше про стародавній період кіпрської історії та героїв грецької міфології. Саме в цьому місті досі жива легенда про Афродіту. Знамениті Гробниці царів – підземні поховання, збудовані в печерах із власними садами та колонами – є найунікальнішою археологічною пам’яткою на острові.

Пафос - Кіпр

Куріон. Це одне з найстаріших міст Кіпру. За часів Римської імперії тут розташовувалося головне герцогство Кіпру. Це місце славиться своєю античною спадщиною. Греко-римський амфітеатр, побудований у II столітті до н.е., і сьогодні тішить глядачів відмінною акустикою під час театральних вистав і музичних концертів. З VIII по IV століття до н. е. на острові панував культ Аполлона, про що сьогодні нагадують залишки храму Аполлона. Будинок Євстолія являє собою типовий приклад римської вілли – цілий комплекс ванних кімнат і віталень, прикрашених прекрасною мозаїкою. Тут також розташована стародавня християнська базиліка.

Куріон - Кіпр

Лефкара. Село, яке зачаровує туристів своєю простотою. Місцеві жителі славляться своїми срібними виробами і виробами “лефкарітіка” (грецьке мереживо). Леонардо да Вінчі відвідав це село 1481 року, щоб купити грецьке мереживо для прикраси вівтаря в Міланському соборі.

Лефкара - Кіпр

Що спробувати:

  • Клефтіко – баранина, запечена в духовці;
  • Шиш-кебаб – маринована баранина, запечена на шампурах і вугіллі;
  • Мезедес/мезе – різні місцеві закуски;
  • Долма яланчі – рис, загорнутий у виноградне листя з цибулею, помідорами і різними спеціями;
  • Мусака – запечені в духовці шари м’ясного фаршу, картоплі та баклажанів;
  • Шефталья – м’ясна котлета на грилі;
  • Гліко – консервовані фрукти в сиропі.

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання