Сб. Сер 31st, 2024

Чи потрібно промивати гречку перед і після варіння. Як її краще варити

Від InfoSvit Тра 28, 2024
Чи промивати гречку

Гречка – смачна і корисна крупа, яку найчастіше використовують як гарнір. Гречка готується легко і швидко, але у молодих господинь нерідко виникає питання, чи потрібно промивати цю крупу під час приготування. Ми розібралися, чи потрібно промивати гречку перед і після варіння.

Чи потрібно промивати

Деякі господині промивають зерна перед відправленням їх у киплячу воду, а інші, навпаки, роблять це після варіння, вважаючи, що так гречка стане більш розсипчастою. А є й треті господині, які промивають гречку і до, і після приготування. Хто ж із них правий? Розберемося з кожним конкретним випадком:

  • Перед варінням.

Промивання гречки перед варінням – це обов’язковий процес. За допомогою нього можна очистити зерна від неякісного насіння, сміття і хімічної оболонки, яка може осідати на зерні на виробництві. Щоб гречка довго зберігалася, виробники можуть використовувати спеціальні захисні речовини, які й потрібно змити з кожного зерна. А ще під час промивання зерна очищаються від фітинової кислоти, яка погіршує процес засвоєння самої гречки, а також цинку, калію та інших цінних елементів.

Крім того, непромита гречана каша матиме неприємний гіркий присмак. Тобто якщо гречку не промити до варіння, то вона буде несмачною, шкідливою і небезпечною.

  • Після варіння.

Гречку подають до столу відразу після приготування і промивання після варіння вона не потребує. Якщо ж каша вийшла не розсипчастою, значить, було порушено правила готування: розсипчастий гарнір варять на повільному вогні під кришкою. Якщо все ж промити крупу після варіння, то вона втратить свій смак. Також струмені води змиють із неї корисні речовини.

Читайте також:  Чи можна приготувати смачну вечерю всього за півгодини: вдалий рецепт тефтелів - і справа в капелюсі

Зварена гречка

Таким чином, гречку обов’язково потрібно промивати, але тільки до варіння. Після варіння мити гречку не слід, щоб не зіпсувати її смак і не позбавити цінності.

Як промити

Промити гречку можна двома способами:

  • У ємності.

Це кращий спосіб промивання. Залийте зерна водою, почекайте кілька хвилин, щоб спливло все сміття, і злийте брудну воду. Повторіть процес кілька разів, поки вода не буде прозорою.

  • У друшляку.

Якщо часу на готування не так багато, то можна скористатися більш швидким методом промивання, але все ж він не такий ефективний, як у разі використання ємності. Висипте гречку в друшляк і підставте його під проточну теплу воду. Протягом 5 хвилин промивайте зерна, перемішуючи їх руками.

Коли промивати не потрібно

А якщо процес промивання доставляє вам незручність, то можна вибрати гречку, яка не потребує попереднього промивання:

  • у варильних пакетах. Таку гречку не потрібно ні перебирати, ні промивати. При цьому вона виходить смачною і розсипчастою;
  • гречані пластівці. Цьому продукту не потрібна додаткова обробка, достатньо проварити його протягом 3-5 хвилин або просто залити окропом залежно від інструкції, і у вас вийде смачна в’язка гречана каша. Однак ця страва не підійде як розсипчастий гарнір, а ще через додаткову обробку на виробництві гречані пластівці погано зберігають корисні речовини, на відміну від цільного зерна.

Чи потрібно замочувати

За радянських часів було прийнято перед приготуванням замочувати гречку. Вважалося, що так гречка краще засвоюється і не шкодить організму. У зовнішній оболонці гречки містилася велика кількість фітинової кислоти, шкідливої для людського кишечника, і процес вимочування знижував її концентрацію.

Читайте також:  Апетитні літні закуски, які ви повинні спробувати

Дерев'яна миска з готовою гречкою

У наш час на заводі гречку обробляють так, що на ній залишається лише 60% фітинової кислоти, яка вимивається із зерен у процесі промивання і подальшої термічної обробки. Це означає, що сучасна гречка не потребує попереднього замочування – достатньо промити зерна перед варінням.

Зелена гречка

На окрему увагу заслуговує зелена гречка. Її готують до варіння дещо по-іншому:

  1. Промийте зелені зерна до прозорої води.
  2. Залийте їх кип’яченою водою на 2-3 години для пророщування.
  3. Знову промийте зерна від слизу, що скупчився.
  4. Розсипте гречку по чистій поверхні для просушування.

Таким чином, зелену гречку потрібно промити до варіння двічі й замочити один раз на кілька годин.

Рекомендації

Кілька додаткових порад допоможуть вам приготувати смачну, корисну, розсипчасту гречану кашу:

  • якщо ви хочете наповнити гречку більш насиченим смаком, то спершу прожарьте промиті ядра на пательні без олії протягом 2-3 хвилин, і тільки потім додавайте в каструлю з теплою водою;
  • при традиційному варінні використовуйте дві склянки води на одну склянку крупи. Якщо виникне потреба, то поступово додавайте ще рідину в процесі приготування. Це краще, ніж одразу бухнути літр води й отримати рідке місиво;
  • якщо потрібна розсипчаста каша, то варіть її 15 хвилин, якщо в’язка, то 30-40 хвилин. Однак орієнтуйтеся більше на смак і готовність каші, ніж на конкретний час;
  • під час варіння не мішайте гречку. Зерна вберуть у себе рідину і розбухнуть самостійно;
  • приготувати розсипчасту гречку можна і без варіння: засипте промиту крупу в термос, залийте окропом, закрийте і залиште на годину. Пересипте зерна в глибоку миску, залийте холодною водою в потрібних пропорціях і залиште під кришкою на 6 годин. Така каша збереже в собі насичений смак, розсипчасту консистенцію та високу енергетичну цінність.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання