Нд. Тра 5th, 2024

Барселона, Венеція, Балі: Куди “гарячі точки” витрачають мільйонні доходи від туристичного податку

Від InfoSvit Кві 1, 2024
Барселона і туристичний податок

У середині лютого Індонезія запровадила туристичний податок на популярному острові Балі. Тепер іноземні гості повинні заплатити 150 000 рупій (9 євро) за відвідування цього місця. За словами влади, новий збір покликаний захистити природне середовище і культуру острова. Індонезія стала далеко не першою країною, яка вирішила стягувати гроші з мандрівників. Десятки туристичних напрямків по всьому світу тепер стягують плату за в’їзд. Ось як деякі з них витрачають отримані мільйони.

Новий туристичний податок на Балі допоможе захистити природу

Як повідомляється на сайті уряду провінції Балі, новий туристичний податок дасть змогу “продовжити різноманітні прогресивні зусилля та інновації, пов’язані з покращенням якості природи та культури Балі шляхом збереження, консервації та відродження”.

Він також “підвищить якість послуг, безпеку і комфорт туристів за рахунок комплексного розвитку наземної, морської та повітряної інфраструктури”. Зокрема, влада вирішуватиме дві основні проблеми, з якими стикається Балі нині: перевантаженість доріг і утилізація відходів.

Краєвиди Балі

Лідери індустрії туризму та гостинності острова закликали до проведення аудиту, щоб забезпечити прозорість витрачання коштів. Вони сподіваються, що доходи спрямують на проєкти в селах Балі, які стають дедалі популярнішим місцем для туристів, охочих познайомитися з балійською культурою і спадщиною.

Там громадські ініціативи спрямовані на збереження місцевих звичаїв, а також на створення економічних можливостей для жителів, які не отримують прямої вигоди від туризму. За словами влади, під час пробного періоду перед офіційним запуском, коли відвідувачі могли добровільно зробити свій внесок, податок зібрав понад 100 000 доларів (92 000 євро).

Плата за в’їзд до Венеції дасть змогу фінансувати послуги для жителів

Плата за в’їзд до Венеції, про яку довго сперечалися, нарешті набуде чинності в пробному режимі навесні 2024 року. В’їзд у тендітне місто-лагуну коштуватиме 5 євро в пікові вихідні та інші дні з квітня до середини липня – всього 29 днів.

Читайте також:  6 маловідомих європейських туристичних напрямків на 2024 рік

Влада запустила портал, на якому всі відвідувачі Венеції мають реєструвати свою присутність, включно з тими, хто може в’їхати безоплатно, бо вже платить туристичний податок за ніч або звільнений від нього. Таким чином, місцева рада зможе визначити, скільки людей буде в місті в певний день, і відповідним чином скоригувати роботу комунальних служб, наприклад, збирання сміття, йдеться в повідомленні.

Крім зменшення натовпу і стимулювання більш тривалих візитів, плата за в’їзд покликана забезпечити кошти для поліпшення якості життя городян.

Оголошуючи про введення плати, член місцевої ради з туризму Сімоне Вентуріні сказав, що це не “інструмент для заробляння грошей”, а кошти підуть на послуги, що допомагають городянам, як-от технічне обслуговування, прибирання та зниження вартості життя, включно з податком на відходи.

Венеція і туристичний податок

“Історичний центр мають прибирати вручну екологічні оператори без допомоги техніки, тому вартість утилізації відходів вища, ніж у звичайному місті, – каже Габріеле Ваттоло, прес-аташе туристичного сектору муніципалітету Венеції. – Аналогічним чином, витрати на утримання берегів і каналів вищі, ніж на утримання звичайної дороги”.

Плата за в’їзд також збільшить доходи, які вже надходять від міського податку на нічних туристів (від 1 до 5 євро для постояльців готелів та інших місць розміщення туристів), що у 2023 році становитимуть 37 мільйонів євро.

Згідно із законодавством, місцева рада зобов’язана використовувати отримані кошти для фінансування об’єктів і послуг, прямо або побічно пов’язаних із туризмом. До їх числа входять співробітники служби безпеки, які патрулюють історичний центр і допомагають керувати натовпами туристів.

Читайте також:  Автобусний маршрут у Барселоні прибрали з карт, щоб позбутися туристів

Крім того, доходи від туристичного податку йдуть на фінансування щорічних культурних заходів, зокрема Феста дель Реденторе – коли човни збираються на площі Святого Марка для феєрверку – і на підтримку архітектурної спадщини міста.

Барселона використовує туристичний податок для зелених ініціатив

З 2012 року гості каталонської столиці мали платити як регіональний туристичний податок, так і додаткову загальноміську надбавку.

У 2022 році міська влада оголосила, що туристичний податок у Барселоні буде збільшено протягом наступних двох років. У підсумку з 1 квітня 2023 року міська влада збільшила муніципальний збір до 2,75 євро. Друге підвищення відбудеться 1 квітня 2024 року, коли збір зросте до 3,25 євро.

Рада заявила, що отримані кошти використовують для фінансування міської інфраструктури, включно з поліпшенням доріг, автобусного сполучення та ескалаторів.

Наприкінці 2023 року влада також оголосила про вісім нових міських проєктів, що фінансуються за рахунок 7,69 млн євро, отриманих від туристичного збору.

Барселона - краєвиди

Серед них – Viu la vela, ініціатива, спрямована на залучення молоді до занять вітрильним спортом. Це також частина зусиль із просування “блакитної економіки” – усіх видів економічної діяльності, пов’язаних із водними просторами і морськими екосистемами. Ще 4,93 мільйона євро будуть спрямовані на розвиток “блакитного туризму”, включно з морськими видами спорту.

Цього року влада заявила, що виділила 100 мільйонів євро з коштів, отриманих від туристичного податку, на встановлення теплових насосів і сонячних батарей у державних школах. До 2029 року Барселона планує обладнати сонячними панелями 181 000 квадратних метрів шкільних будівель.

“Досі ми витрачали ці податки на компенсацію впливу туристів на місто, включно з прибиранням, безпекою та громадським транспортом, – сказав South China Morning Post Жорді Валс, керівник відділу Барселони з розвитку економіки та туризму. – Цього року ми вирішили зробити ще один крок уперед і спрямувати податок на фінансування громадських послуг з точки зору клімату”.

У регіоні спостерігається найсильніша посуха з початку ведення обліку, і влада оголосила надзвичайний стан.

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання