Пт. Гру 27th, 2024

Як видалити іржу з металу в домашніх умовах?

Від InfoSvit Лют 14, 2024
Видаляємо іржу з металу

Іржа на металі – це не тільки не естетично, а й небезпечно для самого виробу. Руда напасть через деякий час може просто зіпсувати предмет. Якщо ви хоч раз намагалися боротися з цією проблемою, ви знаєте, наскільки це непросто. Але ми зібрали кілька способів, які позбавлять вас таких “непрошених гостей”. Відразу обмовимося: без спеціальних засобів видалити іржу з металу в домашніх умовах не вийде. Однак не поспішайте одразу бігти в господарський магазин: впоратися можна і підручними матеріалами.

Як прибрати іржу з металу: народні засоби

Звичайнісінький білий оцет впорається із завданням досить ефективно. Покладіть предмет у цю рідину і залиште на деякий час, до доби. Якщо річ об’ємна, то можна її просто протерти оцтом або обприскати пульверизатором і почекати. Це роз’їсть наліт, і видалити іржу з металу буде набагато простіше. Після того як режим очікування вийде, добре пройдіться щіткою або ганчіркою по поверхні, обмийте її водою і залиште підсохнути.

Важливо! Видалити іржу з металу в домашніх умовах можна тільки звичайним білим оцтом, НЕ його різновидами. Інакше пофарбована рідина може залишити сліди на предметі.

Перед тим як прибрати іржу з металу, сода розбавляється водою до того, як маса загусне. Цією кашкою покривається місце з нальотом і вичікується близько півгодини. Озбройтеся щіткою (зубною або металевою) і гарненько потріть нею поверхню. Якщо результат вас не влаштує, процедуру можна повторити навіть кілька разів.

Читайте також:  Найчастіша помилка з розсадою томатів: якщо припустите її - урожай не буде рясним

У цих овочах і фруктах є кислоти, які можна знайти в багатьох мийних засобах. У звичайних об’ємах вони не є небезпечними для людини, а ось у великій концентрації можуть боротися навіть із такою напастю. Сіль у цьому тандемі виступить як м’який абразив.

  • Варіант 1. На пошкоджену ділянку насипте хлорид натрію і потріть його половинкою картоплі.
  • Варіант 2. Також спочатку насипаємо сіль, потім видавлюємо на неї лимонний сік і починаємо протирати наліт. Зробити це можна як щіткою, так і шкіркою самого фрукта.

Мабуть, найнесподіваніший вихід, чим видалити іржу з металу, – це томатний соус або навіть сік. Метод стандартний: наносимо на руду пляму, чекаємо і чистимо.

Також видалити іржу з металу в домашніх умовах можна іншими підручними засобами: газованою водою, гасом, алка-зельцером, наприклад. Якщо ж ви вдаєтеся до спеціальних агресивних засобів, то врахуйте, що працювати потрібно, використовуючи захист: окуляри, рукавички і навіть в окремих випадках респіратор.

До і після видалення іржі

Чим видалити іржу з металу: спеціалізовані засоби

Ця хімічна речовина – одна з найбільш ефективних. Вона складається з різних кислот, які на ура справляються з іржею. Способи їх використання залежно від складу можуть варіюватися, але є загальний напрямок. Спочатку сухою щіткою зніміть верхній шар іржі, потім покладіть річ у розчинник і почекайте близько півгодини.

Важливо! Цей метод підходить для очищення тільки невеликих виробів, оскільки їх обов’язково потрібно опускати в рідину. Якщо предмети тендітні або дорогі і їм потрібен особливий захист, вибирайте розчинник із вмістом інгібіторів.

Як можна здогадатися з назви, речовина перетворює іржу на захисну плівку. У цьому разі поверхня не очищається в прямому сенсі, а ніби консервується. Шкідливий наліт перестає поширюватися, та й сам він змінює колір на фіолетово-синій. Ці засоби можуть бути представлені у вигляді розчину, суспензії або спрею. Як і у випадку з розчинником, поверхню потрібно попередньо зачистити. Перетворювач краще підійде для об’ємних поверхонь: конструкцій, будівель. Після всіх процедур їх потрібно пофарбувати.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання