Пн. Лют 3rd, 2025

Нові виплати для переселенців: скільки і кому виділятимуть у 2025 році

Від Redactor Гру 27, 2024

Від 1 січня 2025 року внутрішньо переміщені особи (ВПО) зможуть розраховувати на додаткові форми державної підтримки. Як і раніше, вони отримуватимуть виплати на проживання до 3 тисяч гривень, а також з’явиться нова допомога — субсидія на оренду житла. Про це йдеться в законі “Про Державний бюджет” на 2025 рік.

Додаткові виплати для найуразливіших категорій громадян продовжать на пів року, до лютого 2025 року, без потреби у повторному зверненні. Сюди входять:

  • пенсіонери з розміром пенсій до 9,44 тисяч гривень;
  • люди з інвалідністю I-II груп, тяжкохворі діти, неповнолітні діти з інвалідністю;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, до 23 років;
  • прийомні батьки та батьки-вихователі.

У 2025 році розміри виплат залишаться без змін:

  • для осіб з інвалідністю та дітей — 3 тисячі гривень;
  • для інших категорій ВПО — 2 тисячі гривень.

Як інформує уряд, субсидія на оренду стане доступною для сімей, які витрачають на оплату житла понад 30% свого доходу. Для домогосподарств, де дохід не перевищує два прожиткові мінімуми на одну особу (5840 гривень), субсидія покриватиме ще більший відсоток орендної плати.

Також передбачено виділення додаткових 15 мільярдів гривень у межах програми “єВідновлення” для переселенців, які втратили житло. Очікується, що приблизно 30 тисяч осіб отримають допомогу на відновлення осель.

ЮНІСЕФ запланував разову допомогу для евакуйованих родин із дітьми вразливих категорій. Кожному члену сім’ї виділять 10,8 тисяч гривень, але не більше ніж для п’яти осіб у родині.

Читайте також:  Інавгурація Трампа: обіцянки змінити Америку, без згадки про Україну

Водночас уряд нагадує про причини, через які українці можуть не отримати субсидію на оплату комунальних послуг. Серед них: борги за комунальні, велика сума на депозиті, новий автомобіль або наявність кількох транспортних засобів.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання