Військові відомства обох країн опублікували різні повідомлення з цього приводу.
Міністерство оборони Азербайджану опублікувало заяву про спробу військової провокації з боку Вірменії. У пресслужбі Міністерства оборони Вірменії це звинувачення спростували.
Зокрема, представники азербайджанського військового відомства повідомили, що помітили скупчення вірменської військової техніки та інтенсивний рух військ на різних напрямках умовного вірмено-азербайджанського кордону.
“Останніми днями у Вірменії проявляється активізація реваншистських сил, які погрожують Азербайджану війною, сягнула високої позначки агресивна риторика проти нашої країни, зросла кількість підбурливих відомостей, які слугують для загострення обстановки в інформаційному просторі з метою підготовки до спроб провокації. Попереджаємо, що будь-яка спроба військової провокації проти Азербайджану з боку Збройних сил Вірменії буде рішуче припинена азербайджанською армією”, – ідеться в повідомленні.
Зі свого боку, пресслужба Міністерства оборони Вірменії спростувала інформацію про активне пересування свого особового складу, бронетехніки та інших вогневих засобів на кордоні двох країн.
“Міністерство оборони Республіки Вірменія також повідомляє, що вчора, 30 березня, у низці Telegram-каналів поширили фотографії водіїв-новобранців, які виконують у рамках навчального процесу автопробіг, намагаючись представити це як пересування військ до кордонів, що не відповідає дійсності. Міністерство оборони РВ оцінює оперативну ситуацію на вірмено-азербайджанському державному кордоні останнього часу як стабільну і не бачить необхідності в ухваленні додаткових заходів щодо захисту кордону”, – підкреслили у відомстві.
Збройний конфлікт у Нагірному Карабасі відновився наприкінці вересня 2020 року. Однак 19 вересня 2023 року ЗС Азербайджану почали проводити військову операцію, названу контртерористичною, у Нагірному Карабасі. Повідомляли про масовані артобстріли. Через добу влада Нагірного Карабаху прийняла пропозицію від вірменської сторони про припинення вогню, передану командуванням російського миротворчого контингенту. Серед умов Азербайджану було виведення “решти ЗС Вірменії” з Карабаху і розпуск армії оборони Арцаха, а також обговорення умов життя жителів регіону за конституцією Азербайджану. Унаслідок усіх цих дій із 1 січня 2024 року Нагірний Карабах, як невизнана республіка, припинив своє існування.