Ср. Лис 13th, 2024

Утеплення стін пінопластом своїми руками

Від InfoSvit Бер 5, 2024
Що потрібно щоб утеплити стіни пінопластом

Сам процес займе від 3 днів до тижня. Якщо ви вперше стикаєтеся з цим, то краще діяти не поспішаючи. Врахуйте, що під час роботи вам знадобляться риштування. Не варто жахатися, уявляючи дерев’яні конструкції. Зараз в оренду можна взяти легковагі риштування із сучасних матеріалів. Можна використовувати і драбини, але це не так зручно.

Пінопласт для утеплення

ЕТАП № 1. Закуповуємо

Для початку нам потрібно визначитися з обсягами робіт. Тут усе за стандартною схемою: висоту стін помножити на їхню ширину, від отриманого результату віднімаємо площу вікон і дверей. До цього числа додайте ще трохи на укоси. Серед усього різноманіття пінопласту вибирати найщільніший не потрібно, цілком зійде середній матеріал – близько 10 см завтовшки. Однак суворих правил немає, тут все просто: товстіший матеріал забезпечить надійніший теплозахист.

Утеплення стін пінопластом своїми руками вимагає застосування спеціального клею. Коштує він чимало, однак і результат гарантує відмінний. Уже після того як пінопласт стане на своє місце, вам знадобиться ще приблизно така ж кількість клею (для армування).

Запасіться і “парасольками”, вони допоможуть остаточно закріпити матеріал на стіні. За довжиною вони мають у 2 рази перевищувати товщину утеплювача. Кількість штук розрахувати просто: по 5 на кожен лист пінопласту. Для армування штукатурки знадобиться сітка з квадратними осередками в 5 см. Для оформлення кутів і укосів потрібні малярні куточки. Ще додайте до списку покупок ґрунтовку.

Порада!

Якщо утеплення стін пінопластом зовні – справа для вас нова, то візьміть матеріалів трохи з запасом. Кошторис це істотно не збільшить, зате заощадить час, коли щось “раптово” закінчиться.

Утеплюємо будинок пінопластом

ЕТАП № 2. Готуємо поверхню

Щоб не витрачати надто багато клею і забезпечити якісний результат, потрібно ретельно підготувати стіни. Тобто нам потрібно очистити, проґрунтувати та вирівняти поверхню.

Читайте також:  Як видалити іржу з металу в домашніх умовах?

ЕТАП № 3. Клеїмо

Клей краще наносити спеціальним зубчастим штапелем не дуже товстим шаром (близько сантиметра). Листи пінопласту укладаємо як цеглини – у шаховому порядку. Намагайтеся, щоб пластини якомога щільніше прилягали одна до одної.

ЕТАП № 4. Фіксуємо

Тут і стануть у пригоді наші “парасольки”. Вони кріпляться таким чином: по одній на кожен кут і одна в центрі. Можете фіксувати пінопласт таким чином після наклеювання кожної пластини, а можете розправитися з цією справою одним махом уже після закінчення основних робіт. У будь-якому разі вам знадобиться перфоратор, адже отворів доведеться зробити чимало. Це посприяє довговічності виконаної роботи.

Утеплення стін пінопластом

ЕТАП № 5. Армуємо

На пінопласт наносимо ще шар клею – товстіший, щоб сітка в ньому потонула. Під час роботи в спекотну погоду враховуйте, що клей може швидко підсохнути, особливо за сильного вітру. Якщо така неприємність трапилася, можете збризнути поверхню водою. Сітку наносьте гранично акуратно, після ретельно її розгладьте. Куточки кріплять прямо на клей.

ЕТАП № 6. Штукатуримо

Мабуть, це найбільш трудомістка частина нашої роботи. Одного шару для якісного утеплення буде недостатньо, краще повторити процес наступного дня. Неодмінно це варто зробити, якщо ви задумали пофарбувати стіну. При цьому верхній шар має бути ідеальним, щоб фарба добре лягла.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання