Вт. Лис 12th, 2024

Як знайти хороших друзів

Від InfoSvit Кві 23, 2024
Як заводити хороших друзів

Шукаєте нових друзів? Ці поради допоможуть вам познайомитися з людьми, почати розмову та розвинути здорові зв’язки, які покращать ваше життя та добробут.

Чому друзі такі важливі?

Наше суспільство схильне робити акцент на романтичних стосунках. Ми думаємо, що просто знайшовши ту саму людину, ми станемо щасливими та повноцінними. Але дослідження показують, що друзі насправді навіть важливіші для нашого психологічного благополуччя. Друзі приносять у наше життя більше щастя, ніж будь-що інше.

Дружні стосунки мають величезний вплив на ваше психічне здоров’я та щастя. Хороші друзі знімають стрес, дарують комфорт і радість, а також запобігають самотності та ізоляції. Розвиток близьких дружніх стосунків також може мати потужний вплив на ваше фізичне здоров’я. Відсутність соціальних зв’язків може становити такий же ризик, як куріння, надмірне вживання алкоголю або малорухливий спосіб життя. Друзі навіть пов’язані з довголіттям. Одне шведське дослідження показало, що поряд з фізичною активністю, підтримка широкої мережі друзів може додати значні роки до вашого життя.

Але близькі дружні стосунки не виникають просто так. Багато хто з нас докладає чимало зусиль, щоб познайомитися з людьми і розвинути якісні зв’язки. Однак, незалежно від вашого віку чи обставин, ніколи не пізно знайти нових друзів, відновити зв’язок зі старими і значно покращити своє соціальне життя, емоційне здоров’я та загальний добробут.

Переваги дружби

Хоча розвиток і підтримка дружби вимагає часу і зусиль, здорова дружба може бути корисною:

Покращити ваш настрій. Проведення часу з щасливими та позитивно налаштованими друзями може підняти ваш настрій і розширити світогляд.

Допомогти вам досягти ваших цілей. Незалежно від того, чи намагаєтесь ви покращити фізичну форму, кинути палити або якось інакше покращити своє життя, підтримка друзів може дійсно зміцнити вашу силу волі та збільшити ваші шанси на успіх.

Зменшити стрес і депресію. Активне соціальне життя може зміцнити вашу імунну систему і допомогти зменшити ізоляцію, яка є основним фактором, що сприяє депресії.

Підтримувати вас у важкі часи. Навіть якщо вам просто є з ким поділитися своїми проблемами, друзі можуть допомогти вам впоратися з серйозною хворобою, втратою роботи або коханої людини, розривом стосунків або будь-якими іншими життєвими труднощами.

Підтримувати вас з віком. З віком, вихід на пенсію, хвороба і смерть близьких часто залишають вас на самоті. Знання того, що є люди, до яких ви можете звернутися за підтримкою і товариством, може надати сенс вашому віку і служити буфером проти депресії, інвалідності, труднощів і втрат.

Підвищуйте свою самооцінку. Дружба – це вулиця з двостороннім рухом, і сторона “давати” сприяє підвищенню вашої власної самооцінки. Бути поруч з друзями – означає відчувати себе потрібним і додає сенсу вашому життю.

Чому тільки онлайн друзів недостатньо

За останні роки технології змінили визначення дружби. Одним натисканням кнопки ми можемо додати друга або встановити новий зв’язок. Але мати сотні онлайн-друзів – це не те саме, що мати близького друга, з яким можна проводити час особисто.

Онлайн-друзі не можуть обійняти вас під час кризи, відвідати, коли ви хворі, або відсвяткувати з вами щасливу подію. Наші найважливіші та найсильніші зв’язки виникають, коли ми зустрічаємося віч-на-віч. Тому зробіть своїм пріоритетом залишатися на зв’язку в реальному світі, а не лише в Інтернеті.

Що шукати в друзях

Друг – це людина, якій ви довіряєте і з якою у вас глибокий рівень взаєморозуміння та спілкування. Хороший друг буде:

  • Виявлятиме щирий інтерес до того, що відбувається у вашому житті, що ви хочете сказати, як ви думаєте і що відчуваєте.
  • Прийматиме вас такими, якими ви є.
  • Уважно вислухає вас, не засуджуючи, не вказуючи, як вам думати чи відчувати, і не намагаючись змінити тему розмови.
  • Почуватися комфортно, ділячись з вами чимось про себе.

Оскільки дружба працює в обох напрямках, друг – це також той, кого вам комфортно підтримувати і приймати, і той, з ким ви поділяєте узи довіри і лояльності.

Як стати більш дружелюбним і соціальним

Зосередьтеся на тому, що ви відчуваєте в дружбі, а не на тому, як вона виглядає

Найважливіша якість дружби – це те, що ви відчуваєте у стосунках, а не те, як вони виглядають на папері, наскільки ви схожі зовні чи що про вас думають інші. Запитайте себе:

  • Чи відчуваю я себе краще після того, як проводжу час з цією людиною?
  • Чи є я собою поруч з цією людиною?
  • Чи відчуваю я себе в безпеці, чи мені здається, що я повинен стежити за тим, що я говорю і роблю?
  • Чи підтримує мене ця людина і чи ставиться до мене з повагою?
  • Чи можу я довіряти цій людині?

Підсумок: якщо дружба приносить задоволення, то це добре. Але якщо людина намагається контролювати вас, критикує, зловживає вашою щедрістю, вносить у ваше життя небажану драму або негативний вплив, настав час переоцінити дружбу. Хороший друг не вимагає від вас поступатися своїми цінностями, завжди погоджуватися з ним або нехтувати власними потребами.

Читайте також:  Чотири робочі способи як видалити плями олівця зі стін

Поради, як стати більш дружелюбним і соціальним (навіть якщо ви сором’язливі)

Якщо ви інтроверт або сором’язливий, вам може бути некомфортно виходити в люди. Але вам не обов’язково бути від природи товариською людиною чи душею компанії, щоб завести нових друзів.

Зосередьтеся на інших, а не на собі. Ключ до встановлення контакту з іншими людьми – це проявити до них інтерес. Коли ви дійсно зацікавлені в чиїхось думках, почуттях, досвіді та думках, це видно – і ви сподобаєтесь їм за це. Ви заведете набагато більше друзів, показуючи свою зацікавленість, а не намагаючись зацікавити людей вами. Якщо вам не щиро цікаво про іншу людину, то припиніть намагатися налагодити зв’язок.

[Читайте: Як боротися з самотністю і сором’язливістю].

Будьте уважні. Вимкніть свій смартфон, уникайте інших відволікаючих чинників і докладіть зусиль, щоб по-справжньому вислухати співрозмовника. Звертаючи пильну увагу на те, що вона говорить, робить і як взаємодіє з вами, ви швидко познайомитеся з нею. Невеликі зусилля мають велике значення, наприклад, запам’ятовування вподобань людини, історій, які вона вам розповідала, і того, що відбувається в її житті.

Оцінювання зацікавленості

Дружба потрібна удвох, тому важливо оцінити, чи шукає інша людина нових друзів.

  • Чи ставить вона вам запитання про вас, ніби хоче познайомитися з вами ближче?
  • Чи розповідають вони вам щось про себе, що виходить за рамки поверхневої розмови?
  • Чи приділяють вони вам всю свою увагу, коли ви їх бачите?
  • Чи здається вам, що співрозмовник зацікавлений в обміні контактною інформацією або в конкретних планах зустрітися?

Якщо ви не можете відповісти “так” на ці запитання, можливо, ця людина зараз не найкращий кандидат для дружби, навіть якщо ви їй щиро подобаєтеся. Існує багато можливих причин, чому це так, тому не сприймайте це на свій рахунок!

Як знайти нових друзів: З чого почати

Ми схильні дружити з людьми, з якими регулярно перетинаємося: з тими, з ким ходимо до школи, працюємо або живемо поруч. Чим частіше ми бачимо людину, тим більша ймовірність того, що дружба розвинеться. Отже, подивіться на місця, де ви часто буваєте, коли починаєте шукати потенційних друзів.

Ще одним важливим фактором дружби є спільні інтереси. Нас тягне до людей, які схожі на нас, мають спільне хобі, культурне походження, кар’єрний шлях або дітей того ж віку. Подумайте про заняття, які вам подобаються, або про справи, які вас хвилюють. Де ви можете познайомитися з людьми, які поділяють ваші інтереси?

Знайомство з новими людьми

Шукаючи нових знайомств, намагайтеся бути відкритим до нового досвіду. Не все, що ви спробуєте, приведе до успіху, але ви завжди можете навчитися на цьому досвіді і, сподіваюся, отримати задоволення.

Волонтерство може бути чудовим способом допомогти іншим і водночас познайомитися з новими людьми. Волонтерство також дає можливість регулярно практикувати і розвивати свої соціальні навички.

Відвідайте заняття або приєднайтеся до клубу, щоб познайомитися з людьми зі спільними інтересами, наприклад, книжковий гурток, клуб за вечерею або спортивна команда. Такі веб-сайти, як Meetup.com, можуть допомогти вам знайти місцеві групи (або створити власну) і налагодити зв’язок з іншими людьми, які мають схожі інтереси.

Зв’яжіться з асоціацією випускників. У багатьох коледжах є асоціації випускників, які регулярно зустрічаються. У вас вже є спільний досвід навчання в коледжі, і ви можете легко почати розмову, згадавши старі часи. Деякі асоціації також спонсорують громадські заходи або семінари, де ви можете зустріти більше людей.

Вигуляйте собаку. Власники собак часто зупиняються і розмовляють, поки їхні собаки обнюхують або граються один з одним. Якщо власність собаки вам не підходить, станьте волонтером і вигулюйте собак з притулку або місцевої групи порятунку.

Відвідуйте відкриття художніх галерей, книжкові читання, лекції, музичні концерти або інші громадські заходи, де ви можете зустріти людей зі схожими інтересами. Дізнайтеся в бібліотеці або місцевій газеті про події, що відбуваються поблизу вас.

Поводьтеся як новачок у цій місцевості. Навіть якщо ви прожили в одному місці все своє життя, знайдіть час, щоб заново вивчити визначні пам’ятки вашого району. Новоприбулі до будь-якого міста чи містечка, як правило, відвідують ці місця в першу чергу – і вони часто прагнуть познайомитися з новими людьми та завести дружбу.

Вболівайте за свою команду. Похід до бару наодинці може здатися страшним, але якщо ви вболіваєте за спортивну команду, дізнайтеся, куди ходять інші вболівальники, щоб подивитися матчі. У вас автоматично з’являється спільний інтерес – ваша команда, що робить природним початок розмови.

Знайдіть хвилинку, щоб відключитися від мережі. Важко знайомитися з новими людьми в будь-якій соціальній ситуації, якщо ви більше зацікавлені у своєму телефоні, ніж у людях навколо. Зніміть навушники і відкладіть смартфон подалі, коли стоїте в черзі на касі або чекаєте на автобус, наприклад. Зоровий контакт і світська бесіда з незнайомцями – чудова практика для налагодження зв’язків, і ви ніколи не знаєте, куди це може привести!

Перетворюємо знайомих на друзів

У кожного з нас є знайомі – люди, з якими ми ведемо світські бесіди в повсякденному житті або обмінюємося жартами чи думками в Інтернеті. Хоча ці стосунки можуть приносити вам задоволення самі по собі, доклавши певних зусиль, ви можете перетворити випадкового знайомого на справжнього друга.

Читайте також:  Як варити яйця, щоб вони легко чистилися

Перший крок – відкрити трохи про себе. Дружба характеризується близькістю. Справжні друзі знають про цінності, боротьбу, цілі та інтереси один одного. Тому спробуйте поділитися чимось трохи більш особистим, ніж зазвичай. Не обов’язково розкривати свої найпотаємніші секрети, просто щось трохи більш відверте, ніж розмова про погоду або про те, що ви дивилися по телевізору, і подивіться, як реагує інша людина. Чи виглядає вона зацікавленою? Чи відповідає вона вам взаємністю, розповідаючи щось про себе?

Інші поради, як перетворити знайомство на дружбу:

Запросіть випадкового знайомого випити або сходити в кіно. Багато інших людей відчувають себе так само незручно, коли мова йде про знайомство з новими людьми, як і ви. Будьте тим, хто розтопить лід. Зробіть перший крок і зверніться, наприклад, до сусіда або колеги по роботі – вони вам потім подякують.

Користуйтеся спільним авто на роботі. Багато компаній пропонують програми спільного користування автомобілем. Якщо ваш роботодавець цього не робить, просто запитайте колег, чи не хотіли б вони підвозити вас разом. Регулярне проведення часу разом – це чудовий спосіб краще пізнати інших і можливість для безперервної та глибокої розмови.

Розшукуйте старих друзів через соціальні мережі. Легко втратити друзів, наприклад, коли ви переїжджаєте або змінюєте роботу. Докладіть зусиль, щоб відновити зв’язок, а потім перетворіть своїх “онлайн-друзів” на друзів “реального світу”, зустрічаючись за кавою замість того, щоб спілкуватися у Facebook чи Twitter.

Подолання перешкод на шляху до дружби

Щось заважає вам будувати дружбу, яку ви хотіли б мати? Ось кілька найпоширеніших перешкод – і як їх подолати.

Якщо ви надто зайняті…

Розвиток і підтримка дружби вимагає часу і зусиль, але навіть у щільному графіку ви можете знайти способи виділити час для друзів.

Внесіть його до свого календаря. Заплануйте час для друзів так само, як і для виконання доручень. Зробіть це автоматичним за допомогою щотижневої або щомісячної постійної зустрічі. Або просто переконайтеся, що ви ніколи не покидаєте зустріч, не призначивши наступну дату.

Поєднуйте бізнес і задоволення. Знайдіть спосіб поєднати спілкування з діяльністю, яку ви все одно маєте робити. Це може бути похід у спортзал, педикюр або шопінг. Доручення створюють можливість провести час разом, залишаючись при цьому продуктивними.

Згрупуйте їх. Якщо у вас дійсно немає часу на численні індивідуальні зустрічі з друзями, організуйте групову зустріч. Це хороший спосіб познайомити друзів один з одним. Звісно, спершу вам потрібно буде перевірити, чи всі сумісні між собою.

Якщо ви боїтеся відмови…

Заводити нових друзів означає відкривати себе, а це може бути страшно. Особливо це лякає тих, кого в минулому зрадили, травмували чи жорстоко поводилися з вами, або тих, хто має ненадійну прихильність до когось. Але, працюючи з правильним терапевтом, ви можете дослідити способи побудови довіри в існуючих і майбутніх дружніх стосунках.

Що стосується більш загальної невпевненості або страху бути відкинутим, то корисно оцінити своє ставлення до цього. Чи відчуваєте ви, що будь-яка відмова буде переслідувати вас вічно або доведе, що ви непривабливі або приречені бути без друзів? Ці страхи заважають налагоджувати зв’язки, які приносять задоволення, і стають пророцтвом, що самоздійснюється. Ніхто не любить, коли йому відмовляють, але є здорові способи впоратися з цим:

  • Те, що хтось не зацікавлений у розмові чи спілкуванні, не означає, що він автоматично відкидає вас як особистість. Вони можуть бути зайняті, відволікатися або мати інші справи.
  • Якщо хтось відкидає вас, це не означає, що ви нічого не варті або вас не люблять. Можливо, у них був поганий день. Можливо, вони неправильно зрозуміли вас або неправильно витлумачили те, що ви сказали. А може, вони просто нехороша людина!
  • Вам не сподобається кожен, кого ви зустрінете, і навпаки. Як і знайомства, створення міцної мережі друзів може бути грою в числа. Якщо у вас є звичка регулярно обмінюватися кількома словами з незнайомцями, яких ви зустрічаєте, відмова навряд чи завдасть вам болю. Завжди є наступна людина. Зосередьтеся на довгостроковій меті створення якісних зв’язків, а не зациклюйтеся на тих, які не вдалися.
  • Тримайте відмову в перспективі. Це завжди неприємно, але рідко буває так погано, як ви собі уявляєте. Малоймовірно, що інші сидять навколо і говорять про це. Замість того, щоб картати себе, віддайте собі належне за спробу і подивіться, чого ви можете навчитися з цього досвіду.

Для кращої дружби станьте кращим другом самі

Завести нового друга – це лише початок шляху. Дружба потребує часу, щоб сформуватися, і ще більше часу, щоб поглибитися, тому вам потрібно плекати цей новий зв’язок.

Будьте таким другом, якого б ви хотіли мати. Ставтеся до свого друга так, як би ви хотіли, щоб він ставився до вас. Будьте надійним, уважним, гідним довіри і готовим ділитися собою і своїм часом.

Будьте добрим слухачем. Будьте готові слухати і підтримувати друзів так само, як ви хочете, щоб вони слухали і підтримували вас.

Дайте своєму другові простір. Не будьте надто приставучим чи потребуючим. Кожній людині потрібен простір, щоб побути на самоті або провести час з іншими людьми.

Не встановлюйте занадто багато правил та очікувань. Натомість дозвольте вашій дружбі розвиватися природно. Ви обидва унікальні особистості, тому ваша дружба, ймовірно, не буде розвиватися саме так, як ви очікуєте.

Будьте пробачливими. Ніхто не є досконалим, і кожен друг буде робити помилки. Жодна дружба не розвивається гладко, тому, коли на дорозі з’являється вибоїна, спробуйте знайти спосіб подолати проблему і рухатися далі. Це часто поглиблює зв’язок між вами.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання