Пн. Вер 2nd, 2024

Як охолодити кімнату в спеку без кондиціонера: корисні поради

Від InfoSvit Чер 29, 2024
Жінка охолоджується, сидячи в холодильнику

В період аномальної спеки великою проблемою стає захист від неї. При високій температурі повітря багато людей почуваються погано, вона загрожує тепловим ударом.

Посилює все той факт, що панельні будинки нагріваються набагато швидше. Якщо ж у квартирі низькі стелі, мало вікон і маленькі кімнати, то спека відчувається ще гостріше. А коли квартира розташована на останньому поверсі, прямо під розпеченим дахом, і зверху немає технічного приміщення, задуха просто нестерпна. Але якщо немає кондиціонера або вентилятора, є кілька інших ефективних способів охолодити кімнати.

Затемнення скла плівкою

Хороший спосіб охолодити приміщення у спеку – заклеїти скло спеціальною світловідбивною плівкою. Під час її купівлі слід враховувати світлопроникність, рівень відбиття інфрачервоного випромінювання. Від цього залежатиме, скільки світла надійде в кімнату, зокрема, взимку, тому що плівка зазвичай залишається на вікнах, а в холодний період не дуже добре, якщо сонячне світло зовсім не прогріває квартиру. Що краще плівка відбиває сонячне випромінювання, то прохолодніше буде.

Використання фольги

Фольга також добре захищає приміщення від високих температур. Для цього потрібно купити рулон по 5 або 6 метрів і заклеїти вікна цілком із внутрішнього боку. Особливо такий метод стане в пригоді, якщо вікна виходять на південний бік, де спека завжди відчувається інтенсивніше. Єдиний мінус фольги – естетична складова, проте завжди можна зашторити вікна, і світловідбивного матеріалу видно не буде.

Читайте також:  Як мити голову, щоб волосся довше залишалося чистим: поради перукарів

Використання льоду

Хороший спосіб охолодження приміщень – пляшки із замороженою водою. Їх може бути кілька, наприклад, 5-6 літрів допоможуть знизити температуру щонайменше на 3 градуси, а то й більше. Їх потрібно ставити вище, наприклад, на шафу, або навпроти вентилятора, щоб повітря сильніше охолоджувалося.

Є кілька незвичайних способів охолодження в спеку. Наприклад:

  • 1. Сон на підлозі. Внизу завжди накопичується найпрохолодніше повітря в кімнаті, тому в спекотну ніч можна покласти матрац біля ліжка і спати так, заодно відкривши вікна для провітрювання.
  • 2. У деяких джерелах вказується, що слід набити подушку гречкою, бо вона не так утримує тепло, як звичайна. Спати при цьому, найімовірніше, буде не дуже зручно.
  • 3 Багато хто намагається в спекотну погоду пити холодну воду, але це неправильно. Організм буде заповнювати втрачене тепло і нагріватися. Краще пити гарячий чай або теплу воду.
  • 4. У приватному будинку стіни зовні краще пофарбувати в білий колір, бо він менше притягує тепло. Тому якщо плануєте оновити фасад будинку, слід обирати світлі відтінки.
  • 5. Лампи розжарювання слід замінити світлодіодними – вони практично не нагріваються.
  • 6. Найкраще перебувати в приміщенні в одязі з натуральної тканини, наприклад, бавовни. Простирадла з шовку будуть завжди прохолодними, проте вони коштують досить дорого.
  • 7. У багатьох середземноморських, латиноамериканських та азіатських країнах післяобідній відпочинок, сієста, є основним методом боротьби зі спекою. Якщо дозволяє можливість, у найспекотніші години дня можна відпочити або поспати. У деяких країнах люди замість льоду, додають у воду лимонний сік, який теж добре освіжає. У Таїланді від спеки рятуються холодною кавою, а в Індії – їжею з великим вмістом спецій, які сприяють активному потовиділенню. У Бразилії жителі намагаються в спекотну погоду носити одяг тільки білого кольору.
Читайте також:  Як знайти хороших друзів

У таку погоду дуже важливо стежити за станом здоров’я домашніх тварин, бо вони гірше переносять спеку і можуть загинути від теплового удару. У них завжди має бути питна вода, також можна класти поруч із ними пляшки з льодом. Якщо вихованець помітно погано почувається, потрібно негайно звертатися до лікаря.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання