Ср. Лис 13th, 2024

Трамп заявив, що “заохочував” би росію нападати на союзників по НАТО, які не сплачують свої рахунки

Від InfoSvit Лют 11, 2024
Кандидат у президенти від Республіканської партії, колишній президент Дональд ТрампКандидат у президенти від Республіканської партії, колишній президент Дональд Трамп виступає на мітингу "Голосуй" в Університеті Прибережної Кароліни в Конвеї, штат Південна Кароліна, в суботу, 10 лютого 2024 року.

НЬЮ-ЙОРК – Лідер республіканців Дональд Трамп заявив у суботу, що на посаді президента він попередив союзників по НАТО, що “заохочуватиме” росію “робити все, що вона захоче” з країнами, які “порушують закон”, оскільки він посилює свої атаки на іноземну допомогу і давні міжнародні альянси.

Виступаючи на мітингу в Конвеї, штат Південна Кароліна, Трамп розповів історію, яку він вже розповідав раніше, про невідомого члена НАТО, який протистояв йому через його погрози не захищати членів Альянсу, які не виконують цільові показники трансатлантичного альянсу щодо витрат на оборону.

Але цього разу Трамп пішов далі, заявивши, що сказав цьому члену Альянсу, що він фактично “заохочуватиме” росію робити те, що вона хоче в цьому випадку.

Трамп заохочує Путіна нападати на членів НАТО - The Atlantic
Трамп заохочує Путіна нападати на членів НАТО – The Atlantic

“Ти не заплатив? Ти порушник?” згадував Трамп. “Ні, я б не став вас захищати. Насправді, я б заохочував їх робити все, що вони, чорт забирай, хочуть. Ви повинні заплатити. Ви повинні оплатити свої рахунки”.

У 2014 році, після анексії росією українського Кримського півострова, союзники по НАТО домовилися припинити скорочення витрат, які вони здійснювали після холодної війни, і перейти до виділення 2% свого ВВП на оборону до 2024 року.

Речник Білого дому Ендрю Бейтс заявив у відповідь на це: “Заохочення вторгнення в країни наших найближчих союзників з боку кривавих режимів є жахливим і ненормальним – і це ставить під загрозу національну безпеку Америки, глобальну стабільність і нашу економіку всередині країни”.

Читайте також:  Інформація про звільнення Залужного була спростована в Офісі президента.

Коментарі Трампа з’явилися в той час, коли Україна залишається зануреною у свої зусилля, спрямовані на запобігання російському вторгненню у 2022 році, і коли республіканці в Конгресі стають все більш скептичними щодо надання додаткової допомоги країні, яка бореться із затримкою контрнаступу і нестачею зброї.

Вони також з’являються в той час, коли Трамп і його команда все більше впевнені, що він отримає номінацію в найближчі тижні після переконливих перемог на перших голосуваннях у календарі республіканських номінацій на 2024 рік.

Раніше в суботу Трамп закликав припинити іноземну допомогу “БЕЗ УМОВ”, стверджуючи, що США повинні різко обмежити способи надання грошей.

“З ЦЬОГО МОМЕНТУ НАСТУПНОГО РОКУ, ВИ СЛУХАЛИ СЕНАТ США(?), ЖОДНІ ГРОШІ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОЇ ДОПОМОГИ НЕ ПОВИННІ БУТИ НАДАНІ ЖОДНІЙ КРАЇНІ, ЯКЩО ЦЕ НЕ БУДЕ ЗРОБЛЕНО У ВИГЛЯДІ КРЕДИТУ, А НЕ ПРОСТО ПОДАРУНКУ”, – написав Трамп у своїй соціальній мережі великими буквами.

Далі Трамп заявив, що гроші можуть бути надані в борг “на надзвичайно хороших умовах”, без відсотків і без дати повернення. Але він сказав, що “якщо країна, якій ми допомагаємо, коли-небудь повернеться проти нас, або розбагатіє коли-небудь в майбутньому, позика буде виплачена, а гроші повернуті в США”.

Під час своєї кампанії 2016 року Трамп стривожив західних союзників, попередивши, що Сполучені Штати під його керівництвом можуть відмовитися від своїх договірних зобов’язань перед НАТО і ставати на захист лише тих країн, які відповідають керівним принципам альянсу, виділяючи на військові витрати 2 відсотки свого валового внутрішнього продукту.

Читайте також:  Без грошей для України: палата представників США проголосує за допомогу Ізраїлю

Трамп, як президент, врешті-решт схвалив статтю 5 про взаємну оборону НАТО, в якій йдеться про те, що збройний напад на одного або кількох членів альянсу вважається нападом на всіх його членів. Але він часто зображував союзників по НАТО як п’явок на американській армії і відкрито ставив під сумнів цінність військового альянсу, який десятиліттями визначав американську зовнішню політику.

Станом на 2022 рік, за даними НАТО, сім з 31 країни-члена Альянсу виконували це зобов’язання – порівняно з трьома у 2014 році. Вторгнення росії в Україну в 2022 році стимулювало додаткові військові витрати деяких членів НАТО.

Трамп часто намагався приписати собі це збільшення і в суботу знову похвалився, що в результаті його погроз “сотні мільярдів доларів надійшли в НАТО” – навіть якщо країни не платять НАТО напряму.

За матеріалами: http://npr.org

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання