Пн. Січ 13th, 2025

США ухвалили законопроєкт щодо санкцій проти МКС у відповідь на ордер Нетаньягу

Від Redactor Січ 10, 2025

Палата представників США ухвалила законопроєкт щодо санкцій проти Міжнародного кримінального суду через ордер на арешт Нетаньягу

CNN — Палата представників США у четвер ухвалила законопроєкт, спрямований на запровадження санкцій проти посадовців Міжнародного кримінального суду. Причиною такого рішення стало видання судом ордера на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, повідомляє CNN.

Рішення МКС стосовно Нетаньягу викликало хвилю критики серед республіканців та демократів у Конгресі США. Очікується, що наступним кроком стане розгляд законопроєкту в Сенаті, який наразі контролюється Республіканською партією.

Хоча на Капітолійському пагорбі зберігається двопартійна підтримка військової допомоги Ізраїлю, дедалі більша гуманітарна криза в Газі спричинила посилення уваги до цієї теми. Підтримка ізраїльських дій у війні проти ХАМАС викликала розкол у Демократичній партії, оскільки прогресивні члени висловлюють різку критику уряду Ізраїлю.

Минулого року МКС видав ордери на арешт Нетаньягу, колишнього міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта та високопоставленого представника ХАМАС. Їх звинувачують у воєнних злочинах, скоєних під час та після атак ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року.

В офісі прем’єр-міністра Ізраїлю назвали ці ордери “абсурдними та антисемітськими.”

“Законодавство закликає засудити ці ордери в найсуворіших виразах”, – інформує CNN.

Відповідно до тексту законопроєкту, передбачено запровадження санкцій проти МКС за будь-які спроби розслідувати, затримувати чи переслідувати осіб, що перебувають під захистом США або їхніх союзників.

Читайте також:  У Канаді під час аварії літака загинуло шестеро людей

Санкції передбачають заборону на здійснення операцій із власністю у США, а також блокування та скасування віз.

МКС, розташований у Гаазі, був створений у 2002 році з метою судового переслідування осіб за геноцид, злочини проти людяності та воєнні злочини. Суд не має власного механізму виконання вироків і залежить від підтримки країн-членів.

Ізраїль, як і Сполучені Штати, не є членом МКС і заперечує юрисдикцію суду стосовно своїх дій у конфлікті.

У минулій сесії Конгресу Палата представників ухвалила законопроєкт про санкції проти МКС голосами 247 проти 155. Тоді 42 демократи підтримали республіканців, однак Сенат, що перебував під контролем демократів, так і не виніс його на голосування. Наразі республіканці знову порушують це питання після отримання контролю над обома палатами Конгресу.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання