Чт. Січ 2nd, 2025

6 ознак, що ви закохані

Від InfoSvit Лют 14, 2024
Ознаки закоханості

Якщо людина здається неймовірно смішною, а ще вона спливає у вас у голові вже вп’яте за день, можливо, ви закохалися. Які ще існують ознаки закоханості та чи точно вони говорять про почуття, пояснюють наукові дослідження та фахівці.

Ознака 1. Хочеться частіше торкатися до людини

Дотик

Якщо ви хочете потриматися за руки або обійняти людину, можливо, ви закохані в неї. За словами психологині Кіаундри Джексон, дотик до об’єкта симпатії особливо приємний, бо спричиняє викид серотоніну, дофаміну та окситоцину – гормонів гарного самопочуття. Тому бажання доторкнутися виникає знову і знову.

Дотики не завжди пов’язані з сексуальним потягом і не обов’язково мають еротичний підтекст. Це може бути як погладжування по волоссю, так і бажання полоскотати. Сексологиня Кароліна Патакі стверджує: якщо людина сама по собі тактильна, вона частіше торкатиметься близьких людей, щоб показати своє ставлення до них.

Ознака 2. У животі завелися “метелики”

Метелики в животі

“Метеликами” називають дискомфортне відчуття в животі, схоже за відчуттями з тривогою. Воно може з’явитися просто перед побаченням, під час бесід або флірту з коханим, коли стосунки тільки зароджуються.

Насправді “метелики в животі” говорять не стільки про закоханість, скільки про хвилювання. Це форма стресу, а він, своєю чергою, впливає на наш кишечник. В одному дослідженні вчені вмикали учасникам гучні неприємні звуки. В іншому – обговорювали з піддослідними складні життєві ситуації. В обох експериментах стрес призупиняв роботу органів травлення людей або, навпаки, активніше запускав її.

Річ у тім, що мозок і кишечник перебувають у постійному зв’язку. За словами психіатра Лорі Кіфер, у кишечнику близько 100 мільйонів нервових клітин, які надсилають повідомлення в мозок або отримують їх. Коли, наприклад, людина переживає, що побачення піде не за планом, у неї підвищується рівень адреналіну і кортизолу – гормонів стресу. Мозок посилає сигнал, яких доходить до кишківника. Так і запускається механізм “метеликів у животі”.

Читайте також:  10 фраз, які говорить чоловік, коли кохає

“Метелики в животі” ніби доводять, що ви небайдужі до людини. Якщо відчуття завдають сильного дискомфорту, Лорі Кіфер радить спробувати дихання по квадрату. Це може допомогти заспокоїтися і прийти до тями.

Ознака 3. Ви смієтеся над кожним жартом партнера

Людина безглуздо пожартувала, але ви все одно хапаєтеся за живіт і регочете? Це теж може бути ознакою закоханості. Сміх показує романтичну зацікавленість, прихильність і прагнення порадувати партнера. Такого висновку дійшли вчені зі США.

Дослідники попросили людей зателефонувати друзям і партнерам і записали їхній сміх під час розмови на диктофон. Потім учені попросили іншу групу описати сміх на записах. Більшість оцінили дружній сміх як більш гучний і розслаблений, а романтичний назвали неприродним. Тобто сміх може свідчити не про шалено смішний жарт, а про стосунки між партнерами.

Інше дослідження показало: що більше жінка сміється над жартами чоловіка, то більше вона в ньому зацікавлена. А ще романтичний зв’язок виявлявся сильнішим, якщо під час розмови сміялися обидва. Автор наукової роботи Джеффрі Голл припускає, що в нашій голові гарне почуття гумору підсвідомо може асоціюватися з приємним характером. Тому ми більше схильні до жартівників. Також гумор може слугувати для людини перевіркою того, наскільки коханий зацікавлений у ній.

Ознака 4. Ви постійно думаєте про партнера

Постійно думаєте про когось

Потрібно зосередитися на роботі, але ви знову згадуєте, як він проводжав вас до дому. Розмовляєте з подругою, і вам так і не терпиться обговорити ваше побачення з коханим. Або протягом дня в голові виринає питання, чим же зараз займається людина.

Читайте також:  19 речей, які чоловік хотів би мати у стосунках

Виявляється, постійні думки про людину на першому етапі стосунків – це нормально. У 2016 році антрополог Хелен Фішер провела опитування, в якому закохані зізнавалися, що 85% свого часу думають про партнера. За словами психолога Мелані Шапіро, вся справа знову в гормонах гарного самопочуття. Коли ви думаєте про партнера, їхній рівень підвищується, тому мозку приємно повертатися до спогадів про побачення.

Головне, стежити, щоб думки не стали нав’язливими. Наприклад, якщо роздуми про партнера заважають роботі – це тривожний знак. У такому разі Мелані Шапіро дає кілька порад:

Домовляйтеся із собою. Частіше нагадуйте, що в найближчому майбутньому ви ще встигнете провести разом час і створите нові спогади.
Спробуйте переключитися. Займіться улюбленим хобі або зустріньтеся з друзями і поговоріть на абстрактні теми.
Не забороняйте собі думати про коханого зовсім. Краще окресліть межі. Наприклад, дозвольте думки під час обіду, але після його закінчення повертайтеся до роботи.

Ознака 5. Вас захльостує ейфорія

Ви щойно прийшли додому після побачення, і одразу ж хочеться стрибати та сміятися від захвату. А може, ви помітили, що настрій останніми днями постійно на висоті. Або на роботі ви раптово стали дуже продуктивним. У цьому знову винна закоханість.

Одного разу Хелен Фішер проводила МРТ-сканування мозку закоханої людини, якій показували знімок партнера. У цей момент у її мозку активізувалася та сама зона, що й в інших людей під час вживання кокаїну. Тобто коли ми бачимо своїх коханих, з’являється відчуття ейфорії. Тому ви можете відчувати прилив сил, а настрій покращується.

Ознака 6. Ваші почуття з часом не зникають, а стають сильнішими

Деяким людям на початковому етапі складно відрізнити пристрасть від закоханості. Але різниця є: якщо ви закохані, навіть коли потяг спадає, почуття до партнера залишаються глибокими і сильними. Вам щиро цікаво проводити з ним час. Ви хочете вчитися чогось нового і більше дізнаватися про коханого. Ви навіть можете будувати плани на майбутнє (у своїй голові або обговорюючи їх із людиною), враховуючи не тільки свою думку, а й думку другої людини. Тобто закоханість нікуди не дівається, навіть якщо в майбутньому ви зіткнулися з недоліками партнера.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання