Ср. Жов 30th, 2024

4 прості поради, які допоможуть пережити похмілля

Від InfoSvit Лют 14, 2024
Як пережити похмілля

Похмілля – частий супутник корпоративів, вечірок і дружніх посиденьок у барі. На ранок воно змушує страждати і шкодувати про веселу ніч. На щастя, є кілька способів, які допоможуть повернутися до життя.

Що таке похмілля

Похмілля – доволі неприємний стан, що виникає після келишка (або кількох) міцного напою. Головна його ознака – загальне нездужання. Але є й більш конкретні симптоми:

  • втома і сонливість,
  • головний біль,
  • нудота,
  • спрага,
  • складнощі з концентрацією.

На додачу до цих симптомів людині буває тривожно і сумно. Симптоми виникають, коли рівень алкоголю в крові сильно знижується, і досягають піку, коли його майже не залишається.

Раніше вважалося, що похмілля настає, якщо людина сильно перепила. Але останні дослідження показали: це не обов’язкова умова. З важкою головою можна прокинутися, навіть якщо випити трохи більше звичної норми.

Чому виникає похмілля

Тут працює комплекс причин. В організмі алкоголь перетворюється на ацетальдегід – токсичну речовину, яка б’є по печінці, підшлунковій залозі, мозку і шлунку. Щоправда, висока концентрація ацетальдегіду – рідкісне явище. Тож це не єдине пояснення.

Алкоголь – діуретик. Він пригнічує вироблення вазопресину – гормону, який змушує нирки утримувати рідину. Коли людина п’є спиртне, вона частіше ходить у туалет. Це загрожує легким зневодненням (спрага, втома і головний біль виникають якраз через нього). Крім того, алкоголь зношує судини: спочатку розширює (ще одна причина головного болю), а за вищих дозувань звужує (це може посилити мігрень). Він також подразнює слизову шлунка (звідси нудота) і знижує рівень цукру в крові (ще більше втоми).

Читайте також:  Як зробити мило своїми руками

Щоб уникнути всіх цих неприємних наслідків, радять:

  • не пити алкоголь взагалі або пити дуже помірно;
  • обирати світлий негазований алкоголь (гази швидше сп’яняють, а речовини в темному алкоголі можуть посилити похмілля);
  • закушувати – якщо пити не на голодний шлунок, ймовірність нудоти зранку нижча;
  • чергувати келих алкоголю зі склянкою води.

Як впоратися з похміллям

На жаль, диво-засобу від похмілля не існує. У 2021 році такого висновку дійшли британські вчені, які порівняли результати клінічних випробувань семи засобів від похмілля – від екстракту гвоздики до соку корейської груші. Жоден із них не виявився достатньо ефективним, щоб його можна було призначати для лікування або профілактики похмілля.

Хороша новина в тому, що зазвичай похмілля минає саме за 24 години. Тому можна набратися терпіння і просто повалятися в ліжку за серіальчиком. Але якщо вам зовсім погано або дуже важливо на ранок після вечірки бути бадьорим, є кілька способів полегшити симптоми.

Пийте воду

Випийте води

Це допоможе впоратися зі зневодненням. Необов’язково вливати в себе відразу п’ять літрів – від цього, навпаки, стане гірше. Почніть зі склянки зранку і склянки перед сном. Навіть кілька ковтків можуть поліпшити ситуацію.

Крім води, можна випити спеціальну суспензію від зневоднення. Її роблять із порошків, які можна купити в аптеці.

Прийміть знеболювальне

Якщо сильно болить голова, терпіти не потрібно, краще прийняти таблетку. Обирайте нестероїдні протизапальні препарати на кшталт аспірину та ібупрофену. Головне, щоб у складі не було парацетамолу – у поєднанні з алкоголем він шкодить печінці. І майте на увазі, що таблетки можуть подразнювати шлунок і посилити нудоту.

Читайте також:  Чому лак для волосся завжди повинен бути в сумочці? Вирішення багатьох проблем, не тільки для вашого волосся

Поснідайте

Насамперед зверніть увагу на вуглеводи. Вони допоможуть підняти цукор у крові і, відповідно, позбавлять головного болю і слабкості. Для цих цілей підійдуть булочка або тост. Інший варіант сніданку – яйця. Вони містять амінокислоту L-цистеїн, яка розщеплює шкідливий ацетальдегід.

У 2019 році вчені з Нідерландів виявили, що похмілля полегшують цинк і нікотинова кислота. Перший міститься в м’ясі, устрицях і бобових – квасолі та сочевиці. Друга – у м’ясі, рибі та птиці, а також авокадо, арахісі, цільних зернах і грибах. Обидві ці речовини потрібні для ефективного розщеплення алкоголю. За словами авторів, коли етанол швидше перетворюється на ацетальдегід, а ацетальдегід на ацетат, похмілля мучить не так сильно. Але важливо врахувати, що дослідження було невеликим – у ньому брали участь лише 23 здорових добровольці.

Якщо пити алкоголь регулярно і багато, організм втрачає життєво важливі речовини – електроліти. Вони потрібні для нормальної роботи м’язів і нервів. Дефіцит деяких із них впливає на самопочуття. Наприклад, за нестачі натрію болить голова і нудить (що під час похмілля зовсім недоречно). А за низького калію виникають слабкість і судоми. Заповнити електроліти можна збагаченими спортивними напоями та їжею. Банани, наприклад, містять магній і калій. Калію також багато в картоплі та йогурті без добавок.

ІНШІ СТАТТІ З ЦІЄЇ РУБРИКИ:

Коментарі

Відкрийте більше з InfoSvit.in.ua

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання